Պուտինն ասել է, որ գլոբալ անկայունությունը տարածվում է նաեւ Եվրասիայի վրա - Mediamax.am
Երեւան: Մեդիամաքս: Ռուսաստանի նախագահ Վլադիմիր Պուտինը այսօր ասել է, որ «որոշ պետությունների» գործողություններն ուղղված են ԱՊՀ երկրների միջեւ առեւտրային եւ մշակութային կապերի խաթարմանը։
«Մենք տեսնում ենք, որ միջազգային իրավիճակը շարունակում է մնալ ծայրահեղ ծանր, լարված։ Մի շարք տարածաշրջաններում սրվել են հին հակամարտությունները եւ ի հայտ եկել հակամարտությունների նոր օջախներ, մասնավորապես, Մերձավոր Արեւելքում, որտեղ հրահրվել է պաղեստինա-իսրայելական առճակատման նոր փուլ, որից տուժում են հիմնականում խաղաղ բնակիչներ։
Գլոբալ անկայունությունը տարածվում է նաեւ Եվրասիայի վրա։ Ավելին, որոշ պետությունների գործողություններն ուղղակիորեն նպատակ ունեն ԱՊՀ երկրներում օրինական իշխանության, սոցիալական կայունության եւ ավանդական արժեքների խաթարմանը, մեր ավանդական սերտ առեւտրային եւ մշակութային կապերի խախտմանը»,- ասել է Պուտինը Մոսկվայում ընթացող ԱՊՀ երկրների Անվտանգության խորհուրդների քարտուղարների ժողովի մասնակիցներին ուղղված տեսաուղերձում:

Yerevan /Mediamax/. Russian President Vladimir Putin said today that the actions of “some states” are aimed at disrupting trade, cooperation, and cultural ties between CIS countries.
“We see that the international situation remains extremely complicated and tense. Long-standing and new hotbeds of conflict have escalated in a number of regions, in particular in the Middle East, where a new round of Palestinian-Israeli confrontation has been provoked, making civilians suffer.
Global instability is projected onto Eurasia as well. Moreover, the actions of some states are directly aimed at undermining legitimate authority, social stability and traditional values in the CIS countries, at disrupting our traditionally close trade, cooperation and cultural ties,” Putin said in a video message to participants of the meeting of the CIS Security Council secretaries in Moscow.