Պուտինն ասել է, որ գլոբալ անկայունությունը տարածվում է նաեւ Եվրասիայի վրա - Mediamax.am
Երեւան: Մեդիամաքս: Ռուսաստանի նախագահ Վլադիմիր Պուտինը այսօր ասել է, որ «որոշ պետությունների» գործողություններն ուղղված են ԱՊՀ երկրների միջեւ առեւտրային եւ մշակութային կապերի խաթարմանը։
«Մենք տեսնում ենք, որ միջազգային իրավիճակը շարունակում է մնալ ծայրահեղ ծանր, լարված։ Մի շարք տարածաշրջաններում սրվել են հին հակամարտությունները եւ ի հայտ եկել հակամարտությունների նոր օջախներ, մասնավորապես, Մերձավոր Արեւելքում, որտեղ հրահրվել է պաղեստինա-իսրայելական առճակատման նոր փուլ, որից տուժում են հիմնականում խաղաղ բնակիչներ։
Գլոբալ անկայունությունը տարածվում է նաեւ Եվրասիայի վրա։ Ավելին, որոշ պետությունների գործողություններն ուղղակիորեն նպատակ ունեն ԱՊՀ երկրներում օրինական իշխանության, սոցիալական կայունության եւ ավանդական արժեքների խաթարմանը, մեր ավանդական սերտ առեւտրային եւ մշակութային կապերի խախտմանը»,- ասել է Պուտինը Մոսկվայում ընթացող ԱՊՀ երկրների Անվտանգության խորհուրդների քարտուղարների ժողովի մասնակիցներին ուղղված տեսաուղերձում:

Ереван /Медиамакс/. Президент России Владимир Путин заявил сегодня, что действия «некоторых государств» направлены на нарушение торговых, кооперационных, культурных связей между странами СНГ.
«Мы видим, что международная обстановка остаётся крайне сложной, напряжённой. В ряде регионов обострились застарелые и появились новые очаги конфликтов, в частности на Ближнем Востоке, где спровоцирован новый виток палестино-израильского противостояния, от которого страдают прежде всего мирные люди.
Глобальная нестабильность проецируется и на Евразию. Больше того, действия некоторых государств прямо направлены на расшатывание в странах СНГ легитимной власти, общественной стабильности и традиционных ценностей, на нарушение наших традиционно тесных торговых, кооперационных, культурных связей», - сказал Путин в видеобращении к участникам собрания секретарей Советов безопасности стран СНГ в Москве.