Պուտին. «Ադրբեջանը արժանի միջազգային հեղինակություն է վաստակել» - Mediamax.am
Երեւան։ Մեդիամաքս։ Ռուսաստանի նախագահ Վլադիմիր Պուտինն ասել է, որ «Ադրբեջանը արժանի հեղինակություն է վաստակել համաշխարհային ասպարեզում եւ ակտիվ դեր է խաղում միջազգային օրակարգի բազմաթիվ արդիական խնդիրների լուծման գործում»։
Անկախության օրվա կապակցությամբ Ադրբեջանի նախագահ Իլհամ Ալիեւին ուղղված շնորհավորական ուղերձում Պուտինը նշել է, որ Ադրբեջանը «մեծ հաջողությունների է հասել սոցիալական եւ տնտեսական ոլորտներում»։
«Ադրբեջանը արժանի հեղինակություն է վաստակել համաշխարհային ասպարեզում եւ ակտիվ դեր է խաղում միջազգային օրակարգի բազմաթիվ արդիական խնդիրների լուծման գործում։ Ռուս-ադրբեջանական հարաբերությունները բարձրացել են դաշնակցային փոխգործակցության մակարդակի, կառուցողական երկկողմ համագործակցությունը դինամիկ զարգանում է տարբեր ոլորտներում։ Վստահ եմ, որ համատեղ ջանքերով կապահովենք գործընկերության ողջ շրջանակի հետագա զարգացումը` ի շահ մեր բարեկամ ժողովուրդների», - ասել է Ռուսաստանի նախագահը։

Путин: «Азербайджан завоевал заслуженный авторитет на мировой арене» - Mediamax.am
Ереван /Медиамакс/. Президент России Владимир Путин заявил, что «Азербайджан завоевал заслуженный авторитет на мировой арене и играет активную роль в решении многих актуальных вопросов международной повестки дня».
В поздравительном послании президенту Азербайджана Ильхаму Алиеву по случаю Дня Независимости Путин отметил, что Азербайджан добился «больших успехов в социальной и экономической областях».
«Азербайджан завоевал заслуженный авторитет на мировой арене и играет активную роль в решении многих актуальных вопросов международной повестки дня. Российско-азербайджанские отношения поднялись на уровень союзнического взаимодействия, динамично развивается конструктивное двустороннее сотрудничество по различным направлениям. Уверен, что совместными усилиями мы обеспечим дальнейшее развитие всего комплекса партнерских отношений на благо наших дружественных народов», - заявил президент России.