Փաշինյանը Հարությունյանին պատմել է Պուտինի հետ հանդիպման մասին - Mediamax.am
Երեւան: Մեդիամաքս: Արցախի նախագահ Արայիկ Հարությունյանն այսօր Երեւանում հանդիպում է ունեցել ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի հետ:
«Արցախի հարցը և Արցախի շուրջ ստեղծված իրադրությունը Ռուսաստանի նախագահի հետ մեր քննարկումների կարևորագույն կետերից մեկն է եղել և շատ կարևոր եմ համարում, որ քննարկումների բովանդակությունը նաև կիսեմ Ձեզ հետ»,- ասել է ՀՀ վարչապետը:
«Ռուսաստանյան խաղաղապահներն այսօր անվտանգության և կայունության ապահովման հիմնական գործող անձինք են: Խաղաղապահների գործունեությունը շատ արդյունավետ է եւ համոզված եմ, որ նույնպիսի արդյունավետությամբ կշարունակվի», - ասել է Հայաստանի ղեկավարը:

Ереван /Медиамакс/. Премьер-министр Армении Никол Пашинян встретился сегодня в Ереване с президентом Арцаха Араиком Арутюняном.
«Проблема Арцаха и ситуация вокруг него стала одним из важнейших пунктов наших обсуждений с президентом России. Считаю очень важным поделиться с Вами их содержанием», - сказал премьер-министр Армении.
«Российские миротворцы сегодня являются ключевыми фигурами в обеспечении безопасности и стабильности. Деятельность миротворцев очень эффективна, и я уверен, что она будет продолжена с той же эффективностью»,- сказал глава Армении.