Փաշինյանը Հարությունյանին պատմել է Պուտինի հետ հանդիպման մասին - Mediamax.am
Երեւան: Մեդիամաքս: Արցախի նախագահ Արայիկ Հարությունյանն այսօր Երեւանում հանդիպում է ունեցել ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի հետ:
«Արցախի հարցը և Արցախի շուրջ ստեղծված իրադրությունը Ռուսաստանի նախագահի հետ մեր քննարկումների կարևորագույն կետերից մեկն է եղել և շատ կարևոր եմ համարում, որ քննարկումների բովանդակությունը նաև կիսեմ Ձեզ հետ»,- ասել է ՀՀ վարչապետը:
«Ռուսաստանյան խաղաղապահներն այսօր անվտանգության և կայունության ապահովման հիմնական գործող անձինք են: Խաղաղապահների գործունեությունը շատ արդյունավետ է եւ համոզված եմ, որ նույնպիսի արդյունավետությամբ կշարունակվի», - ասել է Հայաստանի ղեկավարը:

Pashinyan briefs Artsakh President on meeting with Putin - Mediamax.am
Yerevan /Mediamax/. President of Artsakh Arayik Harutyunyan has met Armenian Prime Minister Nikol Pashinyan in Yerevan today.
“The situation in Artsakh and the Artsakh issue were among key matters I have discussed with the President of Russia, and I consider it important to share the content of these discussions with you,” Pashinyan said.
“Russian peacekeepers now play the main role in ensuring security and stability. The efforts of the peacekeepers is very efficient, and I am certain that they will continue working with the same efficiency,” added the Armenian PM.