Վարչապետը պարգեւատրեց ”Ռոքն օգնում է Հայաստանին” նախագծի աջակիցներին
Երեւան: Մեդիամաքս: ՀՀ կառավարության ղեկավար Տիգրան Սարգսյանը "Ռոքն օգնում է Հայաստանին" նախագծին աջակցելու համար ՀՀ վարչապետի հուշամեդալով է պարգեւատրել բրիտանացի հայտնի երաժիշտ եւ պրոդյուսեր Թրեվոր Հորնին, ավստարալացի ռեժիսոր Բերնի Զելվիսին եւ լրագրող Քրիստինա Ռովատին:
Yes եւ Buggles խմբերի անդամ Թրեվոր Հորնը Լոնդոնի Sarm Studios-ի սեփականատերն է, որտեղ 2010թ. հոկտեմբերին տեղի ունեցավ Իէն Գիլանի ու Թոնի Այոմիի ստեղծած WhoCares խմբի ձայնագրությունը: WhoCares-ը ստեղծվել է Գյումրիի թիվ 6 երաժշտական դպրոցի վերականգման համար միջոցներ հավաքագրելու նպատակով: Թրեվոր Հորնը ստուդիան տրամադրել էր անվճար:
Բերնի Զելվիսը եւ Քրիստինա Ռովատ իրենց միջոցներով Սիդնեյից ուղեւորվել էին Լոնդոն, որ նկարահանան WhoCares-ի տեսահոլովակը, որը տեղ է գտել նախորդ շաբաթ թողարկված սկավառակի վրա: Նրանք իրենց կատարած աշխատանքի դիմաց որեւէ վարձատրություն չէին ստացել:
Պարգեւատրման խնդրանքով ՀՀ վարչապետին էր դիմել Մեդիամաքս-ը, որը ավստրալական Do Something կազմակերպության հետ համատեղ իրականացնում է “Ռոքն օգնում է Հայաստանին” նախագիծը:

Ереван, 12 мая. /Медиамакс/. Премьер-министр Армении Тигран Саргсян наградил своими Памятными медалями известного британского музыканта и продюсера Тревора Хорна, австралийских режиссера и журналиста Берни Зелвиса и Кристину Роват за поддержку, оказанную проекту «Рок помогает Армении».
Член групп Yes и Buggles Тревор Хорн владеет звукозаписывающей студией Sarm Studios в Лондоне, где в октябре 2010 года состоялась запись группы WhoCares, созданной Иэном Гилланом и Тони Айоми с целью сбора средств для восстановления музыкальной школы N6 в Гюмри. Тревор Хорн предоставил студию бесплатно.
Берни Зелвис и Кристина Роват за свой счет приехали из Сиднея в Лондон, чтобы провести съемку видеоклипа WhoCares, который представлен на диске, выпущенном на прошлой неделе. Они не получали какого-либо вознаграждения за свою работу.
С просьбой о награждении к премьер-министру Армении обратилось агентство Медиамакс, которое вместе с австралийской организацией Do Something осуществляет проект «Рок помогает Армении».