Իէն Գիլանը եւ Թոնի Այոմին հնարավոր է համատեղ ալբոմ ձայնագրեն - Mediamax.am
Երեւան: Մեդիամաքս: Deep Purple խմբի մեներգիչ Իէն Գիլանը եւ Black Sabbath-ի կիթառահար Թոնի Այոմիին հնարավոր է աշխատեն նոր համատեղ ալբոմի վրա:
Այդ մասին այսօր ասել է Իէն Գիլանը Մեդիամաքս¬-ի գրասենյակում կայացած մամուլի ասուլիսում:
Խոսելով հետագա անելիքների մասին՝ Իէն Գիլանն ասել է, որ պետք է մի փոքր շունչ քաշի Deep Purple-ի նախագծերից հետո, եւ հիմա Թոնի Այոմիի հետ քննարկում է նոր ալբոմի վրա աշխատելու հնարավորությունը:
Մեդիամաքս-ը հիշեցնում է, որ 2010 թ-ին Իէն Գիլանը եւ Թոնի Այոմին հիմնեցին WhoCares ժամանակավոր սուպերխումբը Գյումրիի թիվ 6 երաժշտական դպրոցի համար միջոցներ հավաքագրելու նպատակով: 2011թ. մայիսին Edel Music-ը թողարկեց WhoCares-ի առաջին սինգլը երկու նոր երգերով` Out of My Mind եւ Holy Water:

Ереван /Медиамакс/. Солист группы Deep Purple Иэн Гиллан и Тони Айомми из Black Sabbath, возможно, начнут работу над совместным альбомом.
Об этом сегодня в ходе пресс-конференции в офисе Медиамакс сказал Иэн Гиллан.
Говоря о дальнейших планах, музыкант сказал, что «должен слегка отдохнуть от проектов Deep Purple и сейчас разговаривает о возможности начала работы над новым альбомом с Тони Айомми».
Медиамакс напоминает, что в 2010 году Иэн Гиллан и Тони Айомми создали супергруппу WhoCares специально для сбора средств для музыкальной школы N6 в Гюмри. В мае 2011 года компания Edel Music выпустила первый сингл WhoCares с двумя новыми песнями - Out of My Mind и Holy Water.