Երեւան: Մեդիամաքս: Հունիսի 5-ից շաբաթը մեկ անգամ կիրականացվեն նոր չվերթներ Թել Ավիվ-Երեւան եւ Երեւան-Թել Ավիվ ուղղություններով:
Ինչպես հաղորդում է Մեդիամաքս-ը, այդ մասին հայտարարել են այսօր չվերթները իրականացվող իսրայելական «Արկիա» ավիաընկերության ներկայացուցիչները:
«Արմենիա միջազգային օդանավակայաններ» ՓԲԸ գլխավոր մենեջեր Մարսելո Վենդեն նշել է, որ դա խթան կհանդիսանա Հայաստանում զբոսաշրջության զարգացման համար, եւ Հայաստանն Իսրայելից մեծ թվով զբոսաշրջիկներ ընդունելու ներուժ ունի:
«Արկիա» ավիաընկերության հայաստանյան ներկայացուցչության տնօրեն Ալեքսանդր Նուրոկը (Alexander Nurock) տեղեկացրել է, որ տոմսի երկկողմանի արժեքը կլինի 310 եվրոյից սկսած:
«Անցյալ տարի մենք հասկացանք, որ այս ուղղությունը արդյունավետ կլինի, եւ այս տարի սկսեցինք աշխատել չվերթներ բացելու ուղղությամբ: Գտնում ենք, որ դա կնպաստի նաեւ Հայաստանի եւ Իսրայելի միջեւ հարաբերությունների խորացմանը»,- ասել է Ալեքսանդր Նուրոկը:
Նա տեղեկացրել է, որ «Արկիա» ավիաընկերությանն արդեն 5 տարի իրականացնում է չվերթներ Թել Ավիվ-Թբիլիսի-Թել Ավիվ ուղղությամբ:
Ալեքսանդր Նուրոկն նաեւ նկատել է, որ այսուհետ Իսրայել մեկնող հայաստանցիների համար անհրաժեշտություն չի լինի մեկնել Թբիլիսի վիզա ստանալու համար: Անհրաժեշտ բոլոր գործընթացները հնարավոր կլինի կատարել ավիաընկերության ներկայացուցչության միջոցով:
«Արկիա»-ն Իսրայելի 2-րդ խոշորագույն ավիաընկերությունն է, տարեկան այն փոխադրում է ավելի քան 1,6 մլն ուղեւոր: Հայաստանում ընկերության ներկայացուցիչը “ԳԱՊԱ” ՍՊԸ-ն է:

Ереван /Медиамакс/. С 5 июня раз в неделю будут выполняться новые рейсы Тель-Авив – Ереван - Тель-Авив.
Как сообщает Медиамакс, об этом заявили сегодня представители израильской авиакомпании “Аркиа”, которая будет выполнять рейсы.
Главный менеджер ЗАО “Международные аэропорты Армения” Марсело Венде отметил, что это будет стимулом для развития туризма в Армении, и у Армении есть потенциал, чтобы принимать большое количество туристов из Израиля.
Директор армянского представительства авиакомпании “Аркиа” Александр Нурок сообщил, что стоимость билет в два конца будет начинаться с 310 евро.
“В прошлом году мы поняли, что это направление будет эффективным, и в этом году мы уже начали работать над выполнением рейсов. Мы считаем, что это будет способствовать углублению отношений между Арменией и Израилем”,- сказал Александр Нурок.
Он сообщил, что авиакомпания “Аркиа” уже 5 лет выполняет рейсы по направлению Тель-Авив – Тбилиси - Тель-Авив.
Александр Нурок отметил также, что отныне армяне, направляющиеся в Израиль, не будут вынуждены ездить для получения визы в Тбилиси. Все необходимые процедуры будет возможно выполнить посредством представительства авиакомпании в Ереване.
“Аркиа” – вторая крупнейшая авиакомпания Израиля, ежегодно она перевозит более 1,6 пассажиров. Представителем компании в Армении является ЗАО “ГАПА”.