Երեւան: Մեդիամաքս: Հայ նկարիչներ Վրույր Գալստյանի, Ռուբեն Գրիգորյանի եւ Արմեն Գեւորգյանի ստեղծագործությունները կներկայացվեն Sotheby’s-ի «Խաչմերուկներում» ցուցահանդես-վաճառքին:
Ցուցահանդես-վաճառքը կանցկացվի մարտի 4-ից 12-ը Լոնդոնում:
Ցուցահանդես-վաճառքին կներկայացվի Միջին Ասիայի եւ Կովկասի ժամանակակից արվեստը: Այցելուները կտեսնեն Հայաստանի, Ադրբեջանի, Վրաստանի, Ղազախստանի, Ղրղըզստանի, Տաջիկստանի եւ Ուզբեկստանի ժամանակակից նկարիչների շուրջ 50 աշխատանքներ:
Վրույր Գալստյան, Հիշողություն:
Մեկնաբանելով ցուցահանդեսը, Լոնդոնում Sotheby’s-ի ռուսական արվեստի բաժնի ղեկավար Ջո Վիքերին ասել է. «Կովկասի եւ Կենտրոնական Ասիայի երկրներում անընդհատ նոր նկարիչներ են հայտնվում, եւ մինչ այժմ այդ տարածքը Sotheby’s-ի համար անհայտ էր, սակայն բավականին գրավիչ: Այդ իսկ պատճառով մենք ուրախ ենք ներկայացնել սկզբունքորեն նոր ցուցահանդես, որն իր մեջ կներառի այդ տարածաշրջանի ողջ գեղարվեստական բազմազանությունը»:

Ереван/Медиамакс/. Произведения армянских художников Вруйра Галстяна, Рубена Григоряна и Армена Геворгяна будут представлены на выставке-продаже Sotheby’s «На перепутье».
Выставка-продажа состоится с 4 по 12 марта в Лондоне, в зале на Нью Бонд Стрит.
На выставке-продаже будет представлено современное искусство Средней Азии и Кавказа. Посетители увидят около 50 работ современных художников из Армении, Азербайджана, Грузии, Казахстана, Киргизии, Таджикистана и Узбекистана.
Вруйр Галстян, Память.
Комментируя выставку, Джо Викери, глава отдела русского искусства Sotheby’s в Лондоне сказала: «В странах Кавказа и Средней Азии постоянно появляются новые художники и коллекционеры, и до сих пор для Sotheby’s эта территория оставалась неизведанной, но весьма привлекательной. Поэтому мы рады представить принципиально новую выставку, которая охватит все художественное разнообразие этого региона, где богатая история соседствует с современностью и самыми актуальными тенденциями современного искусства».