Երեւան: Մեդիամաքս: “Արմավիա” ավիաընկերությունը մոտ ժամանակներս կվերսկսի SSJ-100 օդանավի շահագործումը, որը հոկտեմբերի 2-ին արդեն ժամանել է Երեւան:
Ինչպես հայտնել են “Սուխոյի քաղաքացիական օդանավեր” ՓԲԸ մամուլի ծառայությունից, “Արմավիան” կվարձակալի օդանավը 6 ամսով, ինչից հետո կողմերը կրկին կհանդիպեն եւ կքննարկեն հետագա գործողությունները:
Ընկերությունից հայտնել են, որ շարունակվում են երկրորդ օդանավի շուրջ բանակցությունները, որը ստեղծվել էր “Արմավիա” ընկերության համար ավելի վաղ կնքված պայմանագրի շրջանակներում եւ ներկայումս փորձարկումներ է անցնում ընկերության Ռուսաստանում գտնվող կայանում:

“Армавиа” продолжит эксплуатацию самолета "Сухой Суперджет 100"
Ереван /Медиамакс/. Авиакомпания "Армавиа" в ближайшее время возобновит эксплуатацию самолета SSJ-100, который 2 октября уже прибыл в Ереван.
Как сообщила пресс-служба ЗАО "Гражданские самолеты Сухого", "Армавиа" арендует самолет на 6 месяцев, после чего стороны вновь встретятся и обсудят дальнейшие действия.
В компании сообщили, что продолжаются переговоры по второму самолету, который был построен для компании "Армавиа" в рамках заключенного ранее контракта и проходит сейчас испытания на базе компании в России.