Կանցկացվի երկրորդ հայկական Harley-Davidson մոտոփառատոնը - Mediamax.am
Երեւան: Մեդիամաքս: Հունիսի 12-ից 15-ը Հայաստանում կանցկացվի «Apricot Rally»-ն՝ երկրորդ հայկական Harley-Davidson մոտոփառատոնը։
Փառատոնը մոտ 200 մասնակից կունենա ավելի քան 15 մոտոակումբներից։
«Apricot Rally»-ի կազմակերպիչն է Mount Ararat Chapter-ը՝ Հայաստանի առաջին պաշտոնական H.O.G. մոտոակումբը։
«Անցյալ տարվա «Apricot Rally» փառատոնի հաջողությունից հետո մենք որոշեցինք ընդլայնել միջոցառումների աշխարհագրությունը։ Այս տարի փառատոնը կանցկացվի Երեւանում, Սեւանում եւ Դիլիջանում։ «Apricot Rally»-ն ոչ միայն փառաբանում է մոտոցիկլետների եւ մոտոմշակույթի լեգենդար բրենդը, այլեւ հնարավորություն է տալիս ցուցադրել հայկական հյուրընկալությունը եւ եզակի մշակութային ժառանգությունը»,- ասված է կազմակերպիչների հաղորդագրությունում։
Արարատը, Harley-Davidson-ն ու կոնյակը
Այս տարի փառատոնի հովանավորներն ու գործընկերներն են Երեւանի կոնյակի գործարանը, «Արաթաշեն» գինու գործարանը եւ «Dargett» գարեջրի գործարանը։
Harley-Davidson մոտոցիկլետների շարասյան մեկնարկը տեղի կունենա հունիսի 13-ին ժամը 10:00-ին Հաղթանակի զբոսայգու («Մոնումենտ») մերձակա հրապարակից։

В Армении пройдет второй армянский мотофестиваль Harley-Davidson - Mediamax.am
Ереван /Медиамакс/. 12-15 июня в Армении состоится «Apricot Rally» - второй армянский мотофестиваль Harley-Davidson.
В фестивале примут участие около 200 участников из более чем 15 мотоклубов.
Организатором «Apricot Rally» выступает Mount Ararat Chapter - первый официальный H.O.G. мотоклуб в Армении.
«После успеха прошлогоднего фестиваля «Apricot Rally» мы решили расширить географию мероприятий. В этом году фестиваль пройдет в трех локациях – Ереван, Севан и Дилижан. «Apricot Rally» позволяет не только прославлять легендарный бренд мотоциклов и мотокультуры, но и дает возможность демонстрировать армянское гостеприимство и уникальное культурное наследие», - говорится в сообщении организаторов.
Арарат, Harley-Davidson и коньяк
Спонсорами и партнерами фестиваля в этом году выступили Ереванский коньячный завод, винодельня «Араташен» и пивоваренный завод «Dargett».
Старт колонны мотоциклов Harley-Davidson состоится 13 июня в 10:00 часов от площади у Парка Победы («Монумент»).