«Իզմիրլյան» հիմնադրամը կաջակցի արցախցիների փոքր ձեռնարկություններին - Mediamax.am
Երեւան: Մեդիամաքս: «Իզմիրլյան» բարեգործական հիմնադրամի աջակցությամբ մեկնարկել է «Արցախյան տեղահանված գերփոքր եւ փոքր ձեռնարկատերերի (ձեռնարկությունների) քարտեզագրում, իրազեկում եւ կարողությունների զարգացում» ծրագիրը, որն իրականացվում է «Արցախ Միություն» հասարակական կազմակերպության կողմից։
Հիմնադրամից հայտնել են, որ ծրագրի նպատակն է աջակցել բռնի տեղահանված արցախցիների կողմից Հայաստանում ստեղծված ու գործող գերփոքր եւ փոքր ձեռնարկություններին՝ նպաստելով նրանց տնտեսական կայունությանն ու մրցունակության բարձրացմանը։
Ծրագիրը ներառում է հետեւյալ հիմնական բաղադրիչները՝
•    Գերփոքր եւ փոքր ձեռնարկությունների կարիքների եւ կարողությունների գնահատում;
•    Արհեստավարժ խորհրդատվություն եւ անհատական ուղղորդում;
•    Վերապատրաստման ծրագրեր՝ բիզնես կառավարման կարողությունների զարգացման նպատակով;
•    Տեսանելիության բարձրացում՝ շուկայում ավելի լավ դիրքավորվելու համար։
Ծրագրի մանրամասներին ծանոթանալու եւ մասնակցության հայտ ներկայացնելու համար այցելեք https://artsakhunion.org/hy/news/80:

Yerevan /Mediamax/. With the support of the Izmirlian Foundation, the "Mapping, awareness raising and capacity building of displaced Artsakh micro and small entrepreneurs (enterprises)” project has been launched. The project is implemented by the "Artsakh Union” NGO.
The Foundation reported that the project aims to support forcibly displaced entrepreneurs from Artsakh who have established micro and small businesses in Armenia, contributing to their economic stability and enhanced competitiveness.
The key components of the project are:
• Assessment of the needs and capacities of micro and small enterprises,
• Professional consulting and personalized guidance,
• Training programs aimed at developing professional skills,
• Visibility enhancement to improve market positioning.
To learn more about the program and to apply, it is necessary to visit the website of the Artsakh Union.