Կոնստանտին Օրբելյանը նշանակվել է Նյու Յորքի քաղաքային օպերայի գործադիր տնօրեն - Mediamax.am
Երեւան: Մեդիամաքս: Կոնստանտին Օրբելյանը նշանակվել է Նյու Յորքի քաղաքային օպերայի (New York City Opera) նոր գործադիր տնօրեն եւ երաժշտական ղեկավար։
«Ինձ համար մեծ պատիվ եւ ուրախություն է ստանձնել գործադիր տնօրենի պաշտոնը, որը համատեղելու եմ Նյու Յորքի քաղաքային օպերայի երաժշտական տնօրենի եւ գլխավոր դիրիժորի պարտականությունների հետ», - ասել է Կոնստանտին Օրբելյանը:
«Գրեմմի»-ի քառակի հավակնորդ Օրբելյանը 2021 թվականին նշանակվել էր Նյու Յորքի քաղաքային օպերայի երաժշտական տնօրեն եւ գլխավոր դիրիժոր։
Նախկինում Կոնստանտին Օրբելյանը եղել է Մոսկվայի կամերային նվագախմբի եւ Ռուսաստանի ֆիլհարմոնիայի երաժշտական ղեկավարը, «Սանկտ Պետերբուրգի պալատներ» ամենամյա փառատոնի հիմնադիրը։

Константин Орбелян стал исполнительным директором Нью-Йоркской городской оперы - Mediamax.am
Ереван /Медиамакс/. Совет Нью-Йоркской городской оперы объявил о назначении Константина Орбеляна новым исполнительным директором и музыкальным руководителем оперы.
«Для меня большая честь и радость взять на себя роль исполнительного директора в дополнение к моей нынешней роли музыкального руководителя и главного дирижера Нью-Йоркской городской оперы, труппы с богатым наследием и глубокой историей в мире музыки», - заявил Константин Орбелян.
Константин Орбелян, четырежды номинированный на премию «Грэмми», в 2021 году был назначен музыкальным руководителем и главным дирижером Нью-Йоркской городской оперы.
Константин Орбелян был музыкальным руководителем Московского камерного оркестра и Российской филармонии, является основателем ежегодного фестиваля «Дворцы Санкт-Петербурга».