ԱՄՆ զինվորականները օգնություն են տրամադրել Արցախից տեղահանվածներին - Mediamax.am
Երեւան: Մեդիամաքս: Հայաստանում ԱՄՆ ռազմական կցորդ Քեւին Ստիլը եւ դեսպանության պաշտպանական համագործակցության գրասենյակի ներկայացուցիչները ավելի քան 40 տոննա հումանիտար օգնություն են տրամադրել Լեռնային Ղարաբաղից տեղահանված եւ Վանաձորում ու մոտակա համայնքներում հանգրվանած անձանց։
ԱՄՆ դեսպանությունից հայտնում են, որ փետրվարի 27-ին նրանք հանդիպել են Լոռու մարզպետ Արամ Ղազարյանի հետ։
Օգնությունը ներառում էր մահճակալներ, ներքնակներ, կահույք, մանկական սայլակներ եւ հագուստ եւ տրամադրվել է ԱՄՆ Եվրոպական հրամանատարության Հումանիտար օգնության ծրագրով։

Военные США предоставили помощь вынужденным переселенцам из Арцаха - Mediamax.am
Ереван /Медиамакс/. Военный атташе США в Армении Кевин Стил и представители отдела оборонного сотрудничества посольства передали более 40 тонн гуманитарной помощи людям, вынужденным покинуть Нагорный Карабах и нашедшим пристанище в Ванадзоре и близлежащих населенных пунктах.
Согласно сообщению посольства США, 27 февраля они встретились с губернатором Лорийской области Арамом Казаряном.
Помощь (кровати, матрасы, мебель, коляски, одежда) предоставлена в рамках Программы гуманитарной помощи Европейского командования США.