Երեւան: Մեդիամաքս: Հայաստանի վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանն այսօր ասել է, որ կառավարությունը կորոնավիրուսի հարցում 100% թափանցիկ է եղել եւ շարունակում է այդպիսին մնալ:
«Միջազգային մամուլին եթե հետեւեք, կտեսնեք, որ բազմաթիվ հրապարակումներ կան, որտեղ ասվում է՝ երկրների մեծ մասն իրական տվյալներ չեն հրապարակում կորոնավիրուսի հետ կապված: Հայաստանն այդ երկրների շարքում չէ: Այն ինչ գիտի կառավարությունը, գիտի նաեւ հանրությունը»,- Ազգային Ժողովում ասել է վարչապետը:
«Կառավարությունն ընտրած ռազմավարության առումով ամեն ինչ 100%-ով ճիշտ է արել եւ անում: Ընթացքում, իհարկե, եղել են նաեւ թերություններ, որոնց վերաբերյալ բազմաթիվ դիտարկումներ են արվել», - ասել է Նիկոլ Փաշինյանը:

Премьер: правительство обеспечило полную прозрачность в вопросе коронавируса - Mediamax.am
Ереван /Медиамакс/. Премьер-министр Армении Никол Пашинян заявил сегодня, что правительство проявляло и проявляет 100%-ую прозрачность в вопросе борьбы с коронавирусом.
«Если следить за международной прессой, можно заметить публикации о том, что многие страны не публикуют реальные данные о ситуации с коронавирусом. Армения не входит в число таких стран. То, что знает правительство, знает и общественность», - отметил премьер, выступая в Национальном собрании.
«С точки зрения выбранной стратегии борьбы с вирусом правительство делало и продолжает делать все правильно. Конечно, в процессе были и недостатки, относительно которых были сделаны выводы», - сказал Никол Пашинян.