Արձակուրդից հետո Արսեն Թորոսյանը կվերադառնա բնականոն աշխատանքին - Mediamax.am
Երեւան: Մեդիամաքս: Առողջապահության նախարար Արսեն Թորոսյանը չի ներկայացրել հրաժարականի դիմում եւ չի էլ պատրաստվում:
Այդ մասին այսօր հայտնել է նախարարի մամուլի քարտուղար Ալինա Նիկողոսյանը:
«Երեկ ողջ օրը հերքել եմ նախարարի հրաժարականի մասին լուրերը: Բայց լրատվամիջոցների որոշ շրջանակ չի հանգստանում եւ մեկը մյուսի հետեւից ավելի «կատարելագործված» ստեր է տարածում:
Նախարարը վերջին կես տարվա ընթացքում աշխատել է 24/7 ռեժիմով եւ կարող է օգտվել իր տարեկան հասանելի արձակուրդից: Հավելեմ նաեւ, որ նա գտնվելու է Հայաստանում:
Արսեն Թորոսյանը չի ներկայացրել հրաժարականի դիմում եւ չի էլ պատրաստվում: Արձակուրդը վերջանալուց հետո նախարարը վերադառնալու է բնականոն աշխատանքին», - ասել է մամուլի քարտուղարը:

После отпуска Арсен Торосян вернется к обычному рабочему графику - Mediamax.am
Ереван /Медиамакс/. Министр здравоохранения Арсен Торосян не подавал в отставку и не собирается этого делать.
Об этом заявила сегодня пресс-секретарь министра Алина Никогосян.
«Весь вчерашний день я опровергала слухи об отставке министра. Но некоторые СМИ не успокаиваются и распространяют все более и более «изощренную» дезинформацию.
В течение последних месяцев министр работал в режиме 24/7 и имеет право воспользоваться ежегодным отпуском, который проведет в Армении. Арсен Торосян не подавал в отставку и не собирается этого делать. После отпуска министр вернется к своему обычному рабочему графику», - сказала пресс-секретарь.