Արձակուրդից հետո Արսեն Թորոսյանը կվերադառնա բնականոն աշխատանքին - Mediamax.am
Երեւան: Մեդիամաքս: Առողջապահության նախարար Արսեն Թորոսյանը չի ներկայացրել հրաժարականի դիմում եւ չի էլ պատրաստվում:
Այդ մասին այսօր հայտնել է նախարարի մամուլի քարտուղար Ալինա Նիկողոսյանը:
«Երեկ ողջ օրը հերքել եմ նախարարի հրաժարականի մասին լուրերը: Բայց լրատվամիջոցների որոշ շրջանակ չի հանգստանում եւ մեկը մյուսի հետեւից ավելի «կատարելագործված» ստեր է տարածում:
Նախարարը վերջին կես տարվա ընթացքում աշխատել է 24/7 ռեժիմով եւ կարող է օգտվել իր տարեկան հասանելի արձակուրդից: Հավելեմ նաեւ, որ նա գտնվելու է Հայաստանում:
Արսեն Թորոսյանը չի ներկայացրել հրաժարականի դիմում եւ չի էլ պատրաստվում: Արձակուրդը վերջանալուց հետո նախարարը վերադառնալու է բնականոն աշխատանքին», - ասել է մամուլի քարտուղարը:

Yerevan /Mediamax/. Armenian Minister of Health Arsen Torosyan has not submitted a letter of resignation and has no intention to do so, his Spokeswoman Alina Nikoghosyan said today.
“I denied the rumors about resignation three days ago, but certain media outlets cannot let them go and keep publishing “improved” versions of these rumors.
Arsen Torosyan has worked 24/7 in the last six month and he can use the vacation days he is provided annually. I will also add that he will spend his vacation in Armenia.
The Health Minister Torosyan has not submitted a letter of resignation and has no intention to do so. After the vacation, he will resume working as usual,” said Alina Nikoghosyan.