Անում ենք հնարավորն ու անհնարինը, ասել է Ավինյանը - Mediamax.am
Երեւան: Մեդիամաքս: Հայաստանի փոխվարչապետ, պարետ Տիգրան Ավինյանն այսօր կոչ է արել քաղաքացիներին մնալ տանը եւ կանխել կորոնավիրուսի տարածումը։
Պարետն իր տեսաուղերձում նշել է.
«Այս օրերին պետական համակարգն աշխատում է ուժերի գերլարումով։ Լիարժեք մոբիլիզացիայի միջոցով անում ենք հնարավորն ու անհնարինը, որպեսզի ապահովենք բոլորիս անվտանգություն ու առողջությունը։ Այս ամենից կարող ենք հաղթանակած դուրս գալ, եթե դժվարին պահերին դրսեւորենք համախմբված, միասնական եւ համերաշխ լինելու մեր բացառիկ հատկանիշը»։
Տիգրան Ավինյանը կոչ է արել օգնել միմյանց, լինել պատասխանատու եւ կարգապահ, կորոնավիրուսի ախտանշաններ՝ բարձր ջերմություն, հազ, դժվարացած շնչառություն ունենալու դեպքում անմիջապես դիմել բժշկի։

Тигран Авинян: «Мы делаем все возможное и невозможное» - Mediamax.am
Ереван /Медиамакс/. Вице-премьер, комендант чрезвычайного положения Тигран Авинян призвал сегодня граждан оставаться дома и предотвратить распространение коронавируса.
Комендант в своем видеообращении отметил:
«В эти дни государственная система работает с чрезмерной нагрузкой. Посредством полноценной мобилизации мы делаем все возможное и невозможное, чтобы обеспечить безопасность и здоровье наших граждан. Мы сможем выйти из этой ситуации победителями, если в этот трудный период продемонстрируем нашу уникальную способность быть едиными и солидарными».
Тигран Авинян призвал помогать друг другу, быть ответственными и дисциплинированными, а при наличии симптомов коронавируса – высокая температура, кашель, затрудненное дыхание, немедленно обращаться к врачу.