ՀՀ նախագահը հանդիպել է «Մանչեսթեր Սիթի» ակումբի նախագահի հետ - Mediamax.am
Երեւան: Մեդիամաքս: ՀՀ նախագահ Արմեն Սարգսյանը Մանչեսթերում հանդիպել է Անգլիայի չեմպիոն «Մանչեսթեր Սիթի» ֆուտբոլային ակումբի նախագահ, աշխարհի խոշորագույն ներդրումային ընկերություններից մեկի՝ ՄՈՒԲԱԴԱԼԱ-ի ղեկավար Քալդուն Խալիֆա Ալ Մուբարաքի հետ։
Հանդիպման ընթացքում քննարկվել են ՄՈՒԲԱԴԱԼԱ ընկերության հետ համագործակցության հեռանկարները եւ ընկերության կողմից Հայաստանում ներդրումային ծրագրեր իրականացնելու հնարավորությունները։
ՄՈՒԲԱԴԱԼԱ ներդրումային ընկերությունը հիմնականում գործունեություն է ծավալում բարձր տեխնոլոգիաների, հեռահաղորդակցության, էներգետիկայի, առողջապահության, անշարժ գույքի, ենթակառուցվածքների, կրթության, գիտության ոլորտներում։
Քալդուն Ալ Մուբարաքը նախագահ Արմեն Սարգսյանին ներկայացրել է նաեւ The City Football Group հոլդինգի գործունեությունը, որին էլ պատկանում է անգլիական «Մանչեսթեր Սիթի» ակումբը։ Այս համատեքստում քննարկվել են նաեւ Հայաստանում ֆուտբոլի զարգացմանն ուղղված ծրագրերի իրականացման հնարավորությունները։
Հանրապետության նախագահը նաեւ շրջայց է կատարել «Մանչեսթեր Սիթի»-ի ակադեմիայում, ծանոթացել ակումբի տարբեր տարիքային խմբերի մարզական ծրագրերին։ Քալդուն Ալ Մուբարաքի հրավերով նախագահ Սարգսյանը մարզադաշտում դիտել է անգլիական պրեմիեր լիգայի «Մանչեսթեր Սիթի»-«Տոտենհեմ» հանդիպումը։

Yerevan /Mediamax/. President of Armenia Armen Sarkissian has met with Khaldoon Khalifa Al Mubarak, Chairman of Manchester City FC and CEO of one of the world’s largest investment companies, Mubadala.
During the meeting in Manchester, the parties discussed the prospects of cooperation between Armenia and Mubadala and the possibilities of investment by Mubadala in projects in Armenia.
Mubadala invests mostly in high tech, telecommunications, energy, healthcare, real estate, infrastructure, education and science.
Khaldoon Al Mubarak introduced President Sarkissian to the work of The City Football Group, which owns Manchester City. In this context, the parties also discussed possible development projects for football in Armenia.
President Sarkissian also paid a visit to Manchester City academy and learned about its training programs for players of different age groups. At the invitation of Khaldoon Al Mubarak, Armen Sarkissian watched the Manchester City-Tottenham Premier League game in the stadium.