ՀՀ նախագահը հանդիպել է «Մանչեսթեր Սիթի» ակումբի նախագահի հետ - Mediamax.am
Երեւան: Մեդիամաքս: ՀՀ նախագահ Արմեն Սարգսյանը Մանչեսթերում հանդիպել է Անգլիայի չեմպիոն «Մանչեսթեր Սիթի» ֆուտբոլային ակումբի նախագահ, աշխարհի խոշորագույն ներդրումային ընկերություններից մեկի՝ ՄՈՒԲԱԴԱԼԱ-ի ղեկավար Քալդուն Խալիֆա Ալ Մուբարաքի հետ։
Հանդիպման ընթացքում քննարկվել են ՄՈՒԲԱԴԱԼԱ ընկերության հետ համագործակցության հեռանկարները եւ ընկերության կողմից Հայաստանում ներդրումային ծրագրեր իրականացնելու հնարավորությունները։
ՄՈՒԲԱԴԱԼԱ ներդրումային ընկերությունը հիմնականում գործունեություն է ծավալում բարձր տեխնոլոգիաների, հեռահաղորդակցության, էներգետիկայի, առողջապահության, անշարժ գույքի, ենթակառուցվածքների, կրթության, գիտության ոլորտներում։
Քալդուն Ալ Մուբարաքը նախագահ Արմեն Սարգսյանին ներկայացրել է նաեւ The City Football Group հոլդինգի գործունեությունը, որին էլ պատկանում է անգլիական «Մանչեսթեր Սիթի» ակումբը։ Այս համատեքստում քննարկվել են նաեւ Հայաստանում ֆուտբոլի զարգացմանն ուղղված ծրագրերի իրականացման հնարավորությունները։
Հանրապետության նախագահը նաեւ շրջայց է կատարել «Մանչեսթեր Սիթի»-ի ակադեմիայում, ծանոթացել ակումբի տարբեր տարիքային խմբերի մարզական ծրագրերին։ Քալդուն Ալ Մուբարաքի հրավերով նախագահ Սարգսյանը մարզադաշտում դիտել է անգլիական պրեմիեր լիգայի «Մանչեսթեր Սիթի»-«Տոտենհեմ» հանդիպումը։

Президент Армении встретился с президентом клуба «Манчестер Сити» - Mediamax.am
Ереван /Медиамакс/. Президент Армении Армен Саргсян встретился в Манчестере с президентом футбольного клуба «Манчестер Сити», главой одного из крупнейших инвестиционных компаний мира МУБАДАЛА Хальдуном Халифой Аль Мубараком.
В ходе встречи обождались перспективы сотрудничества с компанией МУБАДАЛА и возможности реализации компанией инвестиционных программ в Армении.
Инвестиционная компания МУБАДАЛА в основном специализируется в сферах высоких технологий, телекоммуникаций, энергетики, здравоохранения, недвижимости, инфраструктур, образования и науки.
Хальдун Аль Мубарак представил президенту Армену Саргсяну также деятельность холдинга The City Football Group, которому принадлежит английский клуб «Манчестер Сити». В этом контексте обсуждались также возможности реализации программ, направленных на развитие футбола в Армении.
Президент посетил также академию «Манчестер Сити», ознакомился со спортивными программами разных возрастных групп. По приглашению Хальдуна Аль Мубарака президент Саргсян посмотрел на стадионе матч английской премьер-лиги «Манчестер Сити»- «Тоттенхэм».