ՀՀ նախագահը Վատիկանում կմասնակցի Նարեկացու արձանի բացմանը
ՀՀ նախագահի մամուլի ծառայությունը տեղեկացնում է, որ Սերժ Սարգսյանը հանդիպումներ կունենա Հռոմի Պապ Ֆրանցիսկոսի, Սուրբ Աթոռի պետքարտուղար Կարդինալ Պիետրո Պարոլինի հետ եւ կմասնակցի Վատիկանում «Տիեզերական Եկեղեցու վարդապետ» հռչակված Աստվածաշնորհ Սուրբ Գրիգոր Նարեկացու արձանի բացման արարողությանը:
Այնուհետ տեղի կունենա էկումենիկ արարողություն՝ Հռոմի Ֆրանցիսկոս Պապի, Ն.Ս.Օ.Տ.Տ. Գարեգին Բ Ծայրագույն Պատրիարք եւ Ամենայն Հայոց Կաթողիկոսի եւ Ն.Ս.Օ.Տ.Տ. Արամ Ա Մեծի Տանն Կիլիկիո Կաթողիկոսի մասնակցությամբ:
Սերժ Սարգսյանն ապրիլի 4-6-ը կհանդիպի Մալթայի Ինքնիշխան Մարտական Ուխտի Մեծ վարպետի տեղապահ Ֆրա Ջակոմո Դալլա Տոռե դել Տեմպիո դի Սանգուինետոյի հետ:
Հայաստանի եւ Մալթայի ինքնիշխան ուխտի միջեւ կստորագրվի համագործակցության համաձայնագիր:
Սերժ Սարգսյանն աշխատանքային այց կկատարի նաեւ Իտալիա, որտեղ հանդիպումներ կունենա նախագահ Սերջիո Մատարելլայի, Սենատի նախագահ Մարիա Էլիզաբետա Կազելատիի եւ Պատգամավորների պալատի նախագահ Ռոբերտո Ֆիկոյի հետ:

Armenian President to participate in Gregory of Narek statue unveiling in Vatican - Mediamax.am
Yerevan /Mediamax/. President of Armenia Serzh Sargsyan will pay an official visit to the Holy See (Vatican).
According to Armenian presidential press service, Serzh Sargsyan will have meetings with Pope Francis and Cardinal Secretary of State Pietro Parolin. He will also participate in unveiling ceremony of the statue of St. Gregory of Narek, proclaimed “Doctor of the Universal Church”.
The event will be followed by an ecumenical ceremony with participation of Pope Francis, Supreme Patriarch and Catholicos of All Armenians Karekin II and Catholicos of the Great House of Cilicia Aram I.
On April 4-6 Serzh Sargsyan will meet with Lieutenant of the Grand Master of Sovereign Order of Malta Fra Giacomo Dalla Torre del Tempio di Sanguinetto.
Armenia and Sovereign Order of Malta will sign a memorandum of cooperation.
Serzh Sargsyan will also pay a working visit to Italy, where he will meet with President Sergio Mattarella, President of Italian Senate Maria Elisabetta Casellati and President of the Chamber of Deputies Roberto Fico.