ՀՀ նախագահը Վատիկանում կմասնակցի Նարեկացու արձանի բացմանը
ՀՀ նախագահի մամուլի ծառայությունը տեղեկացնում է, որ Սերժ Սարգսյանը հանդիպումներ կունենա Հռոմի Պապ Ֆրանցիսկոսի, Սուրբ Աթոռի պետքարտուղար Կարդինալ Պիետրո Պարոլինի հետ եւ կմասնակցի Վատիկանում «Տիեզերական Եկեղեցու վարդապետ» հռչակված Աստվածաշնորհ Սուրբ Գրիգոր Նարեկացու արձանի բացման արարողությանը:
Այնուհետ տեղի կունենա էկումենիկ արարողություն՝ Հռոմի Ֆրանցիսկոս Պապի, Ն.Ս.Օ.Տ.Տ. Գարեգին Բ Ծայրագույն Պատրիարք եւ Ամենայն Հայոց Կաթողիկոսի եւ Ն.Ս.Օ.Տ.Տ. Արամ Ա Մեծի Տանն Կիլիկիո Կաթողիկոսի մասնակցությամբ:
Սերժ Սարգսյանն ապրիլի 4-6-ը կհանդիպի Մալթայի Ինքնիշխան Մարտական Ուխտի Մեծ վարպետի տեղապահ Ֆրա Ջակոմո Դալլա Տոռե դել Տեմպիո դի Սանգուինետոյի հետ:
Հայաստանի եւ Մալթայի ինքնիշխան ուխտի միջեւ կստորագրվի համագործակցության համաձայնագիր:
Սերժ Սարգսյանն աշխատանքային այց կկատարի նաեւ Իտալիա, որտեղ հանդիպումներ կունենա նախագահ Սերջիո Մատարելլայի, Սենատի նախագահ Մարիա Էլիզաբետա Կազելատիի եւ Պատգամավորների պալատի նախագահ Ռոբերտո Ֆիկոյի հետ:

Президент Армении примет участие в церемонии открытия памятника Нарекаци в Ватикане - Mediamax.am
Ереван/Медиамакс/. Президент Армении Серж Саргсян отправится сегодня в Святой Престол (Ватикан) с официальным визитом.
Пресс-служба президента Армении сообщает, что Серж Саргсян проведет встречи с Папой Римским Франциском, госсекретарем Святого Престола кардиналом Пьетро Паролином и примет участие в церемонии открытия памятника Св. Григору Нарекаци, признанному «Учителем вселенской церкви».
Затем состоится экуменическая церемония с участием Папы Римского, Католикоса всех армян Гарегина Второго и Католикоса Великого дома Киликийского Арама Первого.
Серж Саргсян встретится также с местоблюстителем Великого магистра Мальтийского ордена Фра Джакомо Далла Торре дель Темпьо ди Сангвинетто. Между Арменией и Мальтийским орденом будет подписано соглашение о сотрудничестве.
Серж Саргсян совершит также рабочий визит в Италию, где проведет встречи с президентом Серджио Матареллой , председателем Сената Марией Элизабеттой Казелати и председателем Палаты депутатов Роберто Фико.