Ստեղծվել է Հայաստանի «աղբի քարտեզը» - Mediamax.am
Երեւան: Մեդիամաքս: Make Armenia Clean Again-ի թիմը եւ Realizeit LLC ընկերությունը թողարկել են KillZibil անվճար հավելվածը՝ Հայաստանի աղտոտված վայրերի միասնական քարտեզ ստեղծելու եւ այն իրական ժամանակում խմբագրելու համար:
Հավելվածը հասանելի է օգտատերերի լայն զանգվածին՝ շնորհիվ պարզ գործիքակազմի:
Հավելվածի հետ աշխատելու համար բավական է նկարել աղբը եւ ավելացնել լուսանկարը քարտեզի վրա: Հետադարձ կապն իրականացվում է նույնքան հեշտ. նկարի մեկնաբանություններում կարելի է ներբեռնել նոր լուսանկար, որի վրա պատկերված է արդեն մաքրված տարածքը:
Լուսանկարը` https://itunes.apple.com
Հավելվածի ստեղծողների կարծիքով, այն կդառնա շփման հարմար գործիք քաղաքացիների, ղեկավար մարմինների եւ մաքրության համար պատասխանատու կառույցների միջեւ: Make Armenia Clean Again-ի համայնքի սոցցանցային էջերում կհրապարակվի նոր աղտոտված կետերի ավելացման եւ դրանց մաքրման վիճակագրությունը:

KillZibil mobile app created
Yerevan/Mediamax/. Make Armenia Clean Again community in cooperation with Realizeit LLC created KillZibil free mobile app for creation of unified map of Armenia’s polluted areas which can be edited in real time.
The app is user-friendly - you only need to take a picture of a polluted area and add it to the map. The feedback system is just as simple: you can upload a new picture with already cleaned area in the comments below the first picture.
Photo: https://itunes.apple.com
According to developers, the app will become a convenient communication tool between the citizens, authorities and structures, responsible for sanitary cleaning and waste collection. The statistics of new uploads of polluted and then cleaned areas will be posted via Make Armenia Clean Again community’s pages on social media.