«Ավրորա»-ն հայտարարում է գեղարվեստական մրցույթ - Mediamax.am
Երեւան: Մեդիամաքս: «Ավրորա» մարդասիրական նախաձեռնությունը հայտարարում է գեղարվեստական մրցույթ՝ 7-14 տարեկան երեխաների եւ պատանիների համար:
Մրցույթին պետք է ներկայացնել գեղանկարներ, քանդակներ, փայտագործության եւ կերամիկական աշխատանքներ, բատիկ, թվային գրաֆիկական պատկերներ:
Աշխատանքները պետք է արտահայտեն մարդկային կյանքի արժեւորման, խիզախության, նվիրվածության, բարին գործելու եւ լուսավոր ապագայի մասին գաղափարները:
Գեղարվեստական աշխատանքները պետք է արված լինեն 2016թ. հունվարի 1-ից հետո:
Աշխատանքները ներկայացնելու վերջնաժամկետը 2017թ. մարտի 31-ն է:
Մրցույթին մասնակցելու համար անհրաժեշտ է լուսանկարել աշխատանքը եւ ուղարկել art@auroraprize.com էլեկտրոնային հասցեով: Նամակում պարտադիր է նշել մասնակցի անունը, ազգանունը, տարիքը, բնակավայրը, հեռախոսահամարը, գեղարվեստական դպրոցի անունը եւ ուսուցչի անուն-ազգանունը:
Մրցույթի արդյունքները կամփոփվեն 2017թ. ապրիլին: Լավագույն երեք աշխատանքների հեղինակներն «Ավրորա» մարդասիրական նախաձեռնության կողմից կստանան պարգեւներ, իսկ լավագույն հինգը կունենան բացառիկ հնարավորություն մասնակցելու «Ավրորա» մրցանակի շնորհման արարողությանը 2017թ. մայիսի 28-ին Երեւանում:
2017թ. ապրիլի 24-ից մինչեւ մայիսի 28-ն ընկած ժամանակահատվածում Երեւանում կկազմակերպվի ցուցահանդես, որտեղ կներկայացվեն մրցույթի լավագույն աշխատանքները, կկազմակերպվեն վարպետության դասեր:
Հարցերի դեպքում մասնակիցները կարող են գրել art@auroraprize.com հասցեին կամ զանգահարել 098808917 հեռախոսահամարով:

The participants have to present their artwork in form of drawing, sculpture, woodwork, ceramic art, batik art or digital art.
The artwork should illustrate the ideas of humanism, courage, selflessness, kindness and belief in a brighter future.
The submitted artwork must have been created no earlier than 1 January 2016.
The deadline to submit the entries is March 31, 2017.
The participants should take a photo of their work and send it to art@auroraprize.com.The email should also contain the following information about the participant: first name, last name, age, the name of the school and/or art educational center.
The results of the contest will be announced in April 2017. The authors of the best three entries will be awarded by Aurora Humanitarian Initiative and the best five will have a unique opportunity to attend the Aurora Prize Award Ceremony on May 28, 2017, in Yerevan, Armenia.
An art exhibition will be organized in Yerevan between April 24 and May 28 where the best artworks submitted to the contest will be showcased. At the same time a number of master classes will be organized.