«Ավրորա»-ն հայտարարում է գեղարվեստական մրցույթ - Mediamax.am
Երեւան: Մեդիամաքս: «Ավրորա» մարդասիրական նախաձեռնությունը հայտարարում է գեղարվեստական մրցույթ՝ 7-14 տարեկան երեխաների եւ պատանիների համար:
Մրցույթին պետք է ներկայացնել գեղանկարներ, քանդակներ, փայտագործության եւ կերամիկական աշխատանքներ, բատիկ, թվային գրաֆիկական պատկերներ:
Աշխատանքները պետք է արտահայտեն մարդկային կյանքի արժեւորման, խիզախության, նվիրվածության, բարին գործելու եւ լուսավոր ապագայի մասին գաղափարները:
Գեղարվեստական աշխատանքները պետք է արված լինեն 2016թ. հունվարի 1-ից հետո:
Աշխատանքները ներկայացնելու վերջնաժամկետը 2017թ. մարտի 31-ն է:
Մրցույթին մասնակցելու համար անհրաժեշտ է լուսանկարել աշխատանքը եւ ուղարկել art@auroraprize.com էլեկտրոնային հասցեով: Նամակում պարտադիր է նշել մասնակցի անունը, ազգանունը, տարիքը, բնակավայրը, հեռախոսահամարը, գեղարվեստական դպրոցի անունը եւ ուսուցչի անուն-ազգանունը:
Մրցույթի արդյունքները կամփոփվեն 2017թ. ապրիլին: Լավագույն երեք աշխատանքների հեղինակներն «Ավրորա» մարդասիրական նախաձեռնության կողմից կստանան պարգեւներ, իսկ լավագույն հինգը կունենան բացառիկ հնարավորություն մասնակցելու «Ավրորա» մրցանակի շնորհման արարողությանը 2017թ. մայիսի 28-ին Երեւանում:
2017թ. ապրիլի 24-ից մինչեւ մայիսի 28-ն ընկած ժամանակահատվածում Երեւանում կկազմակերպվի ցուցահանդես, որտեղ կներկայացվեն մրցույթի լավագույն աշխատանքները, կկազմակերպվեն վարպետության դասեր:
Հարցերի դեպքում մասնակիցները կարող են գրել art@auroraprize.com հասցեին կամ զանգահարել 098808917 հեռախոսահամարով:

«Аврора» объявила творческий конкурс - Mediamax.am
Ереван /Медиамакс/. Гуманитарная инициатива «Аврора» объявила творческий конкурс для детей от 7 до 14 лет.
На конкурс принимаются работы в виде рисунков, скульптур, керамики или батика, а также работы по дереву или в цифровом формате.
Все произведения должны выражать идеи гуманизма, мужества, самоотверженности, добра и веры в лучшее будущее.
Работы должны быть созданы после 1 января 2016 года.
Крайний срок подачи заявок - 31 марта 2017 года.
Участникам нужно сфотографировать свою работу и отправить снимок на art@auroraprize.com. В письме также нужно указать следующую информацию: имя, фамилию, возраст, название школы и/или художественной студии, а также имя учителя.
Результаты конкурса будут объявлены в апреле 2017 года. Авторы трех лучших работ получат награды от Гуманитарной инициативы «Аврора», а создатели лучших пяти произведений получат уникальную возможность посетить церемонию вручения премии «Аврора», которая состоится 28 мая 2017 в столице Армении Ереване.
В период с 24 апреля по 28 мая 2017г. в Ереване будет организована выставка лучших работ, присланных на конкурс, а также несколько мастер-классов.
С вопросами участники могут обращаться по адресу art@auroraprize.com или по телефону +374 98 808917.