ՀՀ նախագահը հանդիպել է Լիդիանի եւ Կոնտուր Գլոբալի ղեկավարներին - Mediamax.am
Երեւան: Մեդիամաքս: ՀՀ նախագահ Սերժ Սարգսյանը Նյու Յորքում կայացած ներդրումային համաժողովի շրջանակներում հանդիպել է «Լիդիան Ինթերնեյշնլ» ընկերության նախագահ եւ գործադիր տնօրեն Հովարդ Սթիվենսոնի եւ «Կոնտուր Գլոբալ» ընկերության գործադիր տնօրեն Ժոզեֆ Բրանդտի հետ:
Սերժ Սարգսյանի եւ Հովարդ Սթիվենսոնի հանդիպմանը քննարկվել են Ամուլսարի հանքավայրի շահագործման ուղղությամբ ընկերության կողմից իրականացվող աշխատանքները, հաղորդում է ՀՀ նախագահի մամուլի ծառայությունը:
«Լիդիան Ինթերնեյշնլ»-ի նախագահը Սերժ Սարգսյանին վստահեցրել է, որ բնապահպանական բոլոր պահանջներին եւ միջազգային չափանիշներին համապատասխան իրականացվող հանքարդյունաբերական խոշոր ներդրումային ծրագիրը կնպաստի նաեւ համայնքների եւ, ընդհանուր առմամբ, ՀՀ տնտեսական զարգացմանն ու դրական ազդեցություն կունենա Հայաստանի ՀՆԱ-ի վրա:
Հովարդ Սթիվենսոնն ընդգծել է, որ իր գլխավորած ընկերությունը փորձում է ցույց տալ, որ հնարավոր է ժամանակակից տեխնոլոգիաներով շահավետ հանքարդյունաբերություն զարգացնել բոլոր կողմերի` պետության, մասնավոր հատվածի ու համայնքների համար:
Ժոզեֆ Բրանդտի հետ ՀՀ նախագահը քննարկել է Հայաստանում շուրջ մեկ տարի առաջ բացված «Կոնտուր գլոբալ հիդրո կասկադ» ընկերության գրասենյակի գործունեության արդյունքները եւ ամերիկյան ամենախոշոր ներդրումն իրականացրած «Կոնտուր Գլոբալ»-ի ներդրումային հաջորդ փուլի նախապատրաստական աշխատանքները:

Президент Армении встретился с главами «Лидиан» и «Контур глобал» - Mediamax.am
Ереван /Медиамакс/. Президент Армении Серж Саргсян в рамках инвестиционного форума в Нью-Йорке встретился с президентом и исполнительным директором компании «Лидиан интернейшнл» Говардом Стивенсоном и с исполнительным директором компании «Контур глобал» Джозефом Брандтом.
Серж Саргсян и Говард Стивенсон обсудили работу компании по эксплуатации месторождения в Амулсаре, сообщает пресс-служба президента Армении.
Президент «Лидиан интернейшнл» заверил Сержа Саргсяна, что крупная горнопромышленная инвестиционная программа, которая реализуется в соответствии со всеми экологическими требованиями и международными стандартами, будет способствовать развитию общин и экономики Армении в целом, а также положительно отразится на ВВП Армении.
С Джозефом Брандтом президент Армении обсудил результаты деятельности открытого в Армении около года назад офиса компании «Контур глобал гидрокаскад», а также подготовку следующего этапа инвестиционной программы компании «Контур глобал».