ՀՀ նախագահն ընդունել է ՀՕՖ-ի պատվիրակությանը - Mediamax.am
Երեւան: Մեդիամաքս: ՀՀ նախագահ Սերժ Սարգսյանն այսօր ընդունել է Հայ օգնության ֆոնդի (ՀՕՖ) պատվիրակությանը` Հայ առաքելական եկեղեցու ԱՄՆ Արեւելյան թեմի առաջնորդ, Հայ օգնության ֆոնդի նախագահ Խաժակ արքեպիսկոպոս Պարսամյանի գլխավորությամբ:
Սերժ Սարգսյանը բարձր է գնահատել 1988-ից սկսած՝ ՀՕՖ-ի գործունեությունը ինչպես աղետի գոտում, այնպես էլ Հայաստանի բազմաթիվ այլ բնակավայրերում ու Արցախում, ինչպես նաեւ ներկայում սիրիահայերին տրամադրվող աջակցությունը:
Նախագահն առանձնահատուկ շնորհակալություն է հայտնել ՀՕՖ-ի նախագահ Խաժակ արքեպիսկոպոս Պարսամյանին եւ վստահություն հայտնել, որ «Սրբազանի իմաստնությունն ու կազմակերպչական տաղանդը դեռ երկար տարիներ կծառայեն հայ ժողովրդին»:
Սերժ Սարգսյանը «Հայրենիքին մատուցած ծառայությունների համար» 1-ին աստիճանի մեդալներ է հանձնել բարերարներ Էդվարդ եւ Ժանէթ Մարդիգյաններին:

Yerevan /Mediamax/. President of Armenia Serzh Sargsyan received today the delegation of the Fund for Armenian Relief (FAR), headed by Primate of the Eastern Diocese of the Armenian Apostolic Church of the US, Presidend of the Fund for Armenian Relief Khajag Archbishop Barsamian.
Serzh Sargsyan highly appreciated the efforts FAR made both in the earthquake area and many other places in Armenia and Artsakh since 1988, as well as the support the fund currently provides to Syrian Armenians.
President Sargsyan addressed special gratitude to FAR President Khajag Archbishop Barsamian and expressed his confidence that “His Grace’s wisdom and organizational talent will serve Armenian nation for many years to come”.
Serzh Sargsyan awarded First Class Medals of Services to the Motherland to benefactors Edward and Janet Mardigian.