ՎիվաՍել-ՄՏՍ-ը Երեւանի կենդանաբանական այգու տարածքը ապահովել է 10 Մբիթ/վրկ արագությամբ WiFi կապով - Mediamax.am
6416 դիտում
ՎիվաՍել-ՄՏՍ-ը Երեւանի կենդանաբանական այգու տարածքը ապահովել է 10 Մբիթ/վրկ արագությամբ WiFi կապով
ՎիվաՍել-ՄՏՍ-ի գլխավոր տնօրեն Ռալֆ Յիրիկյանը
Երեւան: Մեդիամաքս: Երեւանի կենդանաբանական այգում այսօր տեղի է ունեցել անվճար WiFi կապի գործարկման մեկնարկի արարողությունը, որի արագությունն է 10 Մբիթ/վրկ:
ՎիվաՍել-ՄՏՍ-ի գլխավոր տնօրեն Ռալֆ Յիրիկյանն ասել է, որ սա կենդանաբանական այգու համար առաջադիմական քայլ է:
“Այս քայլով բարձրանում է նաեւ այցելուներին սպասարկելու մակարդակը: Քիչ են նման այգիները, որոնցում ցանկացած ոք կարող է մուտք գործել ինտերնետի լայնաշերտ տարածություն”,- ասել է Ռալֆ Յիրիկյանը:
“Երբ ողջ այգու տարածքը համալրվի համացանցով, կգործի նաեւ ինտերակտիվ քարտեզը, որի միջոցով այցելուն կկարողանա ոչ միայն կողմնորոշվել տարածքում, այլեւ ստանալ հետաքրքրաշարժ տեղեկատվություն այգու եւ կենդանիների մասին”,-ասել է կենդանաբանական այգու տնօրեն Ռուբեն Խաչատրյանը:
Նա տեղեկացրել է, որ սպիտակ սիրամարգների ազատավանդակում տեղադրվել է վեբ-տեսախցիկ, որը թույլ կտա կենդանիների խնամակալներին մշտապես հետեւել նրանց:
“Կենդանիների խնամակալություն” ծրագիրը թույլ է տալիս 20 000-100 000 դրամ նվիրատվություն իրականացնելով` խնամել ձեր սիրելի կենդանիներին:

VivaCell MTS provides Yerevan Zoo with Wi-Fi connection at a speed of 10 Mbps
Yerevan/Mediamax/. The ceremony of launching free Wi-Fi connection at a speed of 10 mbps in Yerevan Zoo took place today.
VivaCell MTS General Manager Ralph Yirikian said that this is a progressive step for Yerevan Zoo.
“This step will raise the client service level. There are only a few parks where anybody can connect to broadband Internet”, said Ralph Yirikian.
“An interactive map will start operating when the whole territory of the Zoo is provided with Internet. By means of the map the client will not only orientate himself on the Zoo’s territory but also get interesting information about the Zoo and animals”, said Director of Yerevan Zoo Ruben Khachatryan.
He informed that a web camera has been placed in the white peacock’s cage which will allow those attending to animals to watch them constantly.
''Animal Care'' program allows you to take care of your beloved animals by donating AMD 20 000 -100 000.