Հեռուստաընկերությունները պարտավոր կլինեն uուրդոթարգմանությամբ մեկական մանկական եւ լրատվական հաղորդում հեռարձակել - Mediamax.am
4435 դիտում
Հեռուստաընկերությունները պարտավոր կլինեն uուրդոթարգմանությամբ մեկական մանկական եւ լրատվական հաղորդում հեռարձակել
ՀՀ արդարադատության նախարար Հրայր Թովմասյանը
Երեւան: Մեդիամաքս: Հանրային հեռուստաընկերությունը եւ Հայաստանում գործող այն մասնավոր հեռուստաընկերությունները, որոնք հեռարձակում են նաեւ մանկական եւ/կամ լրատվական հեռուստահաղորդումներ, պարտավոր են օրվա ընթացքում առնվազն մեկական մանկական եւ լրատվական հաղորդում հեռարձակել դասակարգայնությամբ կամ հայերեն լուսագրով:
Ինչպես հաղորդում է Մեդիամաքս-ը, իր այսօրվա նիստում ՀՀ կառավարությունը հավանություն է տվել «Հեռուստատեսության և ռադիոյի մասին» ՀՀ օրենքում լրացում եւ փոփոխություն կատարելու մասին օրենքի նախագծին:
ՀՀ արդարադատության նախարար Հրայր Թովմասյանը նշել է, որ սույն նախագծի ընդունման արդյունքում ակնկալվում է հնարավորինս բարելավել լսողության խանգարում ունեցող անձանց` տեղեկատվություն ստանալու հնարավորությունները:

Armenian TV Channels to be obliged to broadcast one program for children and one news program with sign language translation - Mediamax.am
Armenian TV Channels to be obliged to broadcast one program for children and one news program with sign language translation
Armenian Minister of Justice Hrayr Tovmasyan
Yerevan/Mediamax/. Public Television of Armenia and private TV Channels, which broadcast TV programs for children and news programs, will be obliged to broadcast at least one program for children and one news program with Armenian subtitles or sign language translation a day.
Mediamax reports that today, the Armenian government approved the draft amendments and changes to the law on “TV and Radio”.
Armenian Minister of Justice Hrayr Tovmasyan noted that as a result of approval of this draft law, chances of people with disabilities to receive information are expected to improve.