Երեւան: Մեդիամաքս: ՀՀ օդուժի ԻԼ-76 տրանսպորտային ինքնաթիռը, որը նախօրեին տեխնիկական խնդիր էր ունեցել Ռուսաստանում, բարեհաջող վերադարձել է Հայաստան:
Այս մասին Մեդիամաքս-ին այսօր հայտնել է ՀՀ պաշտպանության նախարարի մամուլի քարտուղար Դավիթ Կարապետյանը:
Ռուսաստանյան ԶԼՄ-ները հաղորդել էին, որ հունիսի 28-ին հայկական ԻԼ-76 ինքնաթիռը, օդ բարձրանալով Վոլգոգրադի մարզի «Մարինովկա» օդանավակայանից, քիչ անց վայրէջք էր կատարել նույն օդանավակայանում, քանի որ չէին փակվել ինքնաթիռի անիվները:
Դավիթ Կարապետյանը Մեդիամաքս-ին ասել է, որ վայրէջքից հետո ինքնաթիռը անցել է լրացուցիչ տեխնիկական զննում, ինչից հետո վերադարձել է Հայաստան:

Transport airplane of Armenian Air Forces successfully returns to Yerevan - Mediamax.am
Yerevan/Mediamax/. The transport airplane of Armenian Air Forces Il-76, which had technical problems in Russia yesterday, has successfully returned to Yerevan, spokesman for the Armenian Defense Ministry, David Karapetian, told Mediamax today.
Russian media reported that on June 28, the Armenian Il-76 took off from “Marinkova” airfield in Volgograd region but some time later it landed on the same airfield as the landing gear could not be retracted.
David Karapetian told Mediamax that after the landing the plane underwent additional technical checkup and then successfully returned to Armenia.