Երեւան: Մեդիամաքս: ՀՀ օդուժի ԻԼ-76 տրանսպորտային ինքնաթիռը, որը նախօրեին տեխնիկական խնդիր էր ունեցել Ռուսաստանում, բարեհաջող վերադարձել է Հայաստան:
Այս մասին Մեդիամաքս-ին այսօր հայտնել է ՀՀ պաշտպանության նախարարի մամուլի քարտուղար Դավիթ Կարապետյանը:
Ռուսաստանյան ԶԼՄ-ները հաղորդել էին, որ հունիսի 28-ին հայկական ԻԼ-76 ինքնաթիռը, օդ բարձրանալով Վոլգոգրադի մարզի «Մարինովկա» օդանավակայանից, քիչ անց վայրէջք էր կատարել նույն օդանավակայանում, քանի որ չէին փակվել ինքնաթիռի անիվները:
Դավիթ Կարապետյանը Մեդիամաքս-ին ասել է, որ վայրէջքից հետո ինքնաթիռը անցել է լրացուցիչ տեխնիկական զննում, ինչից հետո վերադարձել է Հայաստան:

Транспортный самолет ВВС Армении благополучно вернулся в Ереван - Mediamax.am
Ереван/Медиамакс/. Транспортный самолет ВВС Армении Ил-76, у которого накануне возникли технические проблемы в России, благополучно вернулся в Ереван.
Об этом Медиамакс сказал сегодня пресс-секретарь министра обороны Армении Давид Карапетян.
Российские СМИ сообщили, что 28-го июня армянский Ил-76 совершил взлет с аэродрома «Мариновка» в Волгоградской области, но через некоторое время совершил посадку на том же аэродроме, так как у самолета не убралось шасси.
Давид Карапетян сказал Медиамакс, что после посадки самолет прошел дополнительный техосмотр, после чего благополучено вернулся в Армению.