Ռոբերտ Քոչարյանը ցավակցել է Քըրք Քրքորյանի մահվան կապակցությամբ - Mediamax.am
Երեւան: Մեդիամաքս: ՀՀ երկրորդ նախագահ Ռոբերտ Քոչարյանը ցավակցական հեռագիր է հղել Քըրք Քրքորյանի մահվան կապակցությամբ
Այս մասին հաղորդում է ՀՀ երկրորդ նախագահի ոչ պաշտոնական 2rd.am կայքը:
«Խոր վշտով տեղեկացա Հայաստանի ազգային հերոս, նշանավոր գործարար Քըրք Քըրքորյանի մահվան մասին: Ի խորոց սրտի ցավակցում եմ նրա բոլոր հարազատներին, բարեկամներին եւ ընկերներին: Ուժ եւ տոկունություն եմ մաղթում նրանց այս դժվար օրերին:
Քըրքորյանի ավանդը Հայաստանի Հանրապետության տնտեսական զարգացման գործում անուրանալի է: «Լինսի» հիմնադրամի միջոցներով իրականացված բազմաթիվ ծրագրերից յուրաքանչյուրը իրավամբ համարվում է իր հայրենանվեր աշխատանքի արդյունքը:
Ջերմությամբ եմ հիշում մեր հանդիպումները Քըրքի հետ: Նա բարձր մարդկային որակների ու բնատուր իմաստնության տեր էր, լայնախոհ ու հետաքրքիր զրուցակից:
Քըրք Քըրքորյանի հիշատակը` որպես իսկական հայրենասերի, հավերժ կմնա համայն հայության սրտում»,- ասված է Ռոբերտ Քոչարյանի ցավակցական հեռագրում:

Роберт Кочарян выразил соболезнования по поводу кончины Кирка Кркоряна - Mediamax.am
Ереван /Медиамакс/. Второй президент Армении Роберт Кочарян выразил соболезнования в связи с кончиной Кирка Кркоряна.
Об этом сообщает неофициальный сайт второго президента Армении 2rd.am.
«С глубокой скорбью я узнал о смерти национального героя Армении, выдающегося предпринимателя Кирка Кркоряна. От всего сердца соболезную его родным и друзьям. Желаю им силы и стойкости в эти тяжелые дни.
Вклад Кркоряна в экономическое развитие Армении очевиден. Каждая из многочисленных программ, осуществленных на средства его фонда «Линси», по праву считается  результатом его патриотической деятельности.
Я с теплотой вспоминаю свои встречи с Кирком. Он обладал высокими человеческими качествами и врожденной мудростью, был широко мыслящим и интересным собеседником. Память о Кирке Кркоряне как настоящем патриоте будет всегда жить в сердце всего армянского народа», - говорится в послании Роберта Кочаряна.