Ռոբերտ Քոչարյանը ցավակցել է Քըրք Քրքորյանի մահվան կապակցությամբ - Mediamax.am
Երեւան: Մեդիամաքս: ՀՀ երկրորդ նախագահ Ռոբերտ Քոչարյանը ցավակցական հեռագիր է հղել Քըրք Քրքորյանի մահվան կապակցությամբ
Այս մասին հաղորդում է ՀՀ երկրորդ նախագահի ոչ պաշտոնական 2rd.am կայքը:
«Խոր վշտով տեղեկացա Հայաստանի ազգային հերոս, նշանավոր գործարար Քըրք Քըրքորյանի մահվան մասին: Ի խորոց սրտի ցավակցում եմ նրա բոլոր հարազատներին, բարեկամներին եւ ընկերներին: Ուժ եւ տոկունություն եմ մաղթում նրանց այս դժվար օրերին:
Քըրքորյանի ավանդը Հայաստանի Հանրապետության տնտեսական զարգացման գործում անուրանալի է: «Լինսի» հիմնադրամի միջոցներով իրականացված բազմաթիվ ծրագրերից յուրաքանչյուրը իրավամբ համարվում է իր հայրենանվեր աշխատանքի արդյունքը:
Ջերմությամբ եմ հիշում մեր հանդիպումները Քըրքի հետ: Նա բարձր մարդկային որակների ու բնատուր իմաստնության տեր էր, լայնախոհ ու հետաքրքիր զրուցակից:
Քըրք Քըրքորյանի հիշատակը` որպես իսկական հայրենասերի, հավերժ կմնա համայն հայության սրտում»,- ասված է Ռոբերտ Քոչարյանի ցավակցական հեռագրում:

Yerevan /Mediamax/. Second President of Armenia Robert Kocharyan has sent a letter of condolence on the passing away of Kirk Kerkorian.
The second President’s 2rd.am non-official website informed about it.
“I learnt with deep pain about the death of National Hero of Armenia, famous businessman Kirk Kerkorian. I express my sincere condolences to his family members, relatives and friends. I wish them strength and endurance.
Kirk Kerkorian’s input in the economic development of the Republic of Armenia cannot be forgotten. Each of the projects carried out by the Lincy Foundation is rightly regarded as the outcome of his patriotic work.
I warmly recall my meetings with Kirk. He was a person of high human qualities and inborn wisdom, a broad-minded and an interesting interlocutor. The memory of Kirk Kirkorian, a true patriot, will live forever in the hearts of all Armenians,” reads the letter of condolence of Robert Kocharyan.