Ալիեւն ասել է, որ Ադրբեջանը եւ Հայաստանը բանակցությունները կշարունակեն COP29-ից հետո - Mediamax.am
Երեւան: Մեդիամաքս: Ադրբեջանի նախագահ Իլհամ Ալիեւն ասել է, որ Ադրբեջանն ու Հայաստանը մոտ են խաղաղության պայմանագրի տեքստի շուրջ վերջնական համաձայնության գալուն եւ կշարունակեն բանակցությունները նոյեմբերի 11-ից 22-ը Բաքվում կայանալիք COP29 կոնֆերանսից հետո:
Ալիեւի մամուլի ծառայության հաղորդման համաձայն, այդ մասին նա ասել է Գերմանիայի կանցլեր Օլաֆ Շոլցի հետ հեռախոսազրույցում։
«Ադրբեջանի նախագահը նշել է, որ Հայաստանի կողմից խաղաղության պայմանագրի տեքստի վերաբերյալ իր առաջարկների էական ձգձգումը բացասաբար է ազդել գործընթացի վրա, սակայն, չնայած դրան, կողմերը մոտ են փաստաթղթի տեքստի վերջնական համաձայնեցմանը եւ բանակցությունները կշարունակկվեն COP29-ից հետո»,- ասված է հաղորդագրության մեջ։

Aliyev says Azerbaijan and Armenia to continue negotiations after COP29 - Mediamax.am
Yerevan /Mediamax/. Azerbaijani President Ilham Aliyev said that Azerbaijan and Armenia are close to reaching a final agreement on the text of the peace treaty and will continue negotiations after COP29 conference to be held in Baku from November 11 to 22.
Aliyev’s press office reports that he said this during the telephone conversation with German Chancellor Olaf Scholz.
“The President of Azerbaijan noted that Armenia’s significant delay of its proposals on the text of the peace treaty negatively affected the process, however, despite this, the parties are close to reaching a final agreement on the text of the document, and after COP29 the negotiations will resume,” the news release read.