Ալիեւն ասել է, որ Ադրբեջանը եւ Հայաստանը բանակցությունները կշարունակեն COP29-ից հետո - Mediamax.am
Երեւան: Մեդիամաքս: Ադրբեջանի նախագահ Իլհամ Ալիեւն ասել է, որ Ադրբեջանն ու Հայաստանը մոտ են խաղաղության պայմանագրի տեքստի շուրջ վերջնական համաձայնության գալուն եւ կշարունակեն բանակցությունները նոյեմբերի 11-ից 22-ը Բաքվում կայանալիք COP29 կոնֆերանսից հետո:
Ալիեւի մամուլի ծառայության հաղորդման համաձայն, այդ մասին նա ասել է Գերմանիայի կանցլեր Օլաֆ Շոլցի հետ հեռախոսազրույցում։
«Ադրբեջանի նախագահը նշել է, որ Հայաստանի կողմից խաղաղության պայմանագրի տեքստի վերաբերյալ իր առաջարկների էական ձգձգումը բացասաբար է ազդել գործընթացի վրա, սակայն, չնայած դրան, կողմերը մոտ են փաստաթղթի տեքստի վերջնական համաձայնեցմանը եւ բանակցությունները կշարունակկվեն COP29-ից հետո»,- ասված է հաղորդագրության մեջ։

Алиев заявил, что Азербайджан и Армения продолжат переговоры после СОР29 - Mediamax.am
Ереван /Медиамакс/. Президент Азербайджана Ильхам Алиев заявил, что Азербайджан и Армения близки к достижению окончательной договоренности по тексту мирного договора и продолжат переговоры после конференции СОР29, которая пройдет в Баку 11-22 ноября.
Как сообщает пресс-служба Алиева, он сказал об этом в телефонном разговоре с канцлером Германии Олафом Шольцем.
«Президент Азербайджана отметил, что значительная задержка Арменией своих предложений по тексту мирного договора негативно повлияла на процесс, но, несмотря на это, стороны близки к достижению окончательной договоренности по тексту документа, и после СОР29 переговоры продолжатся», - говорится в сообщении.