Ադրբեջանի, Վրաստանի եւ Թուրքիայի ԱԳ նախարարները քննարկում են «նոր իրականությունը» - Mediamax.am
Երեւան: Մեդիամաքս: Բաքվում ընթանում է Ադրբեջանի, Վրաստանի եւ Թուրքիայի արտգործնախարարների եռակողմ հանդիպումը։
Հանդիպման բացմանը ելույթ ունենալով՝ Ադրբեջանի արտգործնախարար Ջեյհուն Բայրամովն ասել է.
«Մեր համագործակցությունը մեծ դեր է խաղում տարածաշրջանում անվտանգության եւ կայունության ապահովման առումով։ Ադրբեջանը, Վրաստանը եւ Թուրքիան վստահելի գործընկերներ են. Տարածաշրջանում վերջին տարիներին տեղի ունեցած պատմական փոփոխությունները Ադրբեջանի տարածքային ամբողջականության վերականգնման արդյունքն են»։
Բայրամովը նշել է, որ «տարածաշրջանում նոր իրողությունը նոր հեռանկարներ է խոստանում առկա ներուժն օգտագործելու առումով»։

Yerevan /Mediamax/. A trilateral meeting of the foreign ministers of Azerbaijan, Georgia and Turkey is taking place in Baku.
Speaking at the opening of the meeting today, Azerbaijani Foreign Minister Jeyhun Bayramov said:
“Our cooperation plays a pivotal role in terms of ensuring security and stability in the region. Azerbaijan, Georgia and Turkey are reliable partners. The historical changes that have taken place in the region in recent years are the result of restoration of territorial integrity by Azerbaijan.”
Bayramov noted that “the new reality in the region promises new prospects in terms of utilizing its potential.”