Ադրբեջանի, Վրաստանի եւ Թուրքիայի ԱԳ նախարարները քննարկում են «նոր իրականությունը» - Mediamax.am
Երեւան: Մեդիամաքս: Բաքվում ընթանում է Ադրբեջանի, Վրաստանի եւ Թուրքիայի արտգործնախարարների եռակողմ հանդիպումը։
Հանդիպման բացմանը ելույթ ունենալով՝ Ադրբեջանի արտգործնախարար Ջեյհուն Բայրամովն ասել է.
«Մեր համագործակցությունը մեծ դեր է խաղում տարածաշրջանում անվտանգության եւ կայունության ապահովման առումով։ Ադրբեջանը, Վրաստանը եւ Թուրքիան վստահելի գործընկերներ են. Տարածաշրջանում վերջին տարիներին տեղի ունեցած պատմական փոփոխությունները Ադրբեջանի տարածքային ամբողջականության վերականգնման արդյունքն են»։
Բայրամովը նշել է, որ «տարածաշրջանում նոր իրողությունը նոր հեռանկարներ է խոստանում առկա ներուժն օգտագործելու առումով»։

Ереван /Медиамакс/. В Баку проходит трехсторонняя встреча министров иностранных дел Азербайджана, Грузии и Турции.
Выступая сегодня на открытии встречи, глава МИД Азерайджана Джейхун Байрамов заявил:
«Наше сотрудничество играет большую роль с точки зрения обеспечения безопасности и стабильности в регионе. Азербайджан, Грузия и Турция являются надежными партнерами. Исторические изменения, произошедшие в последние годы в регионе, являются результатом восстановления Азербайджаном территориальной целостности».
Байрамов отметил, что «новая реальность в регионе обещает новые перспективы с точки зрения использования его потенциала».