Ալիեւ. «Զանգեզուրի միջանցքն անպայման բացվելու է» - Mediamax.am
Երեւան։ Մեդիամաքս։ Ադրբեջանի նախագահ Իլհամ Ալիեւը հայտարարել է, որ «Զանգեզուրի միջանցքն անպայման բացվելու է՝ ուզի Հայաստանը, թե չուզի»:
«Զանգեզուրի միջանցքի բացման հետ կապված լայնածավալ աշխատանքներ են տարվում, կառուցվում են երկաթուղիներ եւ ավտոմոբիլային ճանապարհներ։
Զանգեզուրի միջանցքն անպայման բացվելու է՝ ուզի Հայաստանը, թե չուզի: Մենք ցույց ենք տալիս մեր կամքի անսասանությունը, ամեն ինչ ընթանում է ըստ ծրագրվածի։ Մեր պահանջը հիմնավոր է եւ արդար։ Մենք կունենանք կապ Ադրբեջանի հիմնական մասի եւ Նախիջեւանի Ինքնավար Հանրապետության միջեւ»,- Ամանորյա ուղերձում ասել է Իլհամ Ալիեւը։

Aliyev claims “Zangezur corridor will definitely be open” - Mediamax.am
Yerevan /Mediamax/. Azerbaijani President Ilham Aliyev stated that “the Zangezur corridor will definitely be open whether Armenia wants it or not.”
“Large-scale work is underway for the opening of the Zangezur corridor, railways and roads are being built.
The Zangezur corridor will definitely be open, whether Armenia wants it or not. We demonstrate the steadfastness of our will, everything is going according to plan. Our demand is reasonable and just. We must and will have a connection between the main part of Azerbaijan and the Nakhichevan Autonomous Republic,” Aliyev said in a New Year’s address to the people.