Ալիեւ. «Զանգեզուրի միջանցքն անպայման բացվելու է» - Mediamax.am
Երեւան։ Մեդիամաքս։ Ադրբեջանի նախագահ Իլհամ Ալիեւը հայտարարել է, որ «Զանգեզուրի միջանցքն անպայման բացվելու է՝ ուզի Հայաստանը, թե չուզի»:
«Զանգեզուրի միջանցքի բացման հետ կապված լայնածավալ աշխատանքներ են տարվում, կառուցվում են երկաթուղիներ եւ ավտոմոբիլային ճանապարհներ։
Զանգեզուրի միջանցքն անպայման բացվելու է՝ ուզի Հայաստանը, թե չուզի: Մենք ցույց ենք տալիս մեր կամքի անսասանությունը, ամեն ինչ ընթանում է ըստ ծրագրվածի։ Մեր պահանջը հիմնավոր է եւ արդար։ Մենք կունենանք կապ Ադրբեջանի հիմնական մասի եւ Նախիջեւանի Ինքնավար Հանրապետության միջեւ»,- Ամանորյա ուղերձում ասել է Իլհամ Ալիեւը։

Алиев заявил, что «Зангезурский коридор обязательно будет открыт» - Mediamax.am
Ереван /Медиамакс/. Президент Азербайджана Ильхам Алиев заявил, что «Зангезурский коридор обязательно будет открыт - хочет того Армения или нет».
«Ведутся широкомасштабные работы в связи с открытием Зангезурского коридора, строятся железные и автомобильные дороги.
Зангезурский коридор обязательно будет открыт, хочет того Армения или нет. Мы демонстрируем непоколебимость нашей воли, все идет по плану. Наше требование обоснованно и справедливо. Мы должны и будем иметь связь между основной частью Азербайджана и Нахичеванской автономной республикой», -  заявил Алиев в новогоднем обращении к народу.