Երեւան, Մեդիամաքս: Քաղաքական տեխնոլոգ եւ բլոգեր Դավիդ Էյդելմանը հայտարարել է, որ Ադրբեջան մեկնած իսրայելական պատվիրակության անդամներից ոչ մեկը չի խոսել 1918թ. հայերի կողմից հրեաների կանխամտածված ցեղասպանության մասին:
Ինչպես հաղորդում է Մեդիամաքսը, Դավիդ Էյդելմանը, ով մարտի 27-31-ը Ադրբեջան էր այցելել իսրայելացի լրագրողների ու քաղտեխնոլոգների խմբի կազմում, այդ մասին ասել է IzRus պորտալի հետ հարցազրույցում:
Մեկնաբանելով հայաստանյան մամուլի հրապարակումները` Դավիդ Էյդելմանն ասել է, որ այդպիսի հայտարարություններ չեն արել նաեւ ադրբեջանական կողմի ներկայացուցիչները:
Նրա խոսքերով, ոչ մի հիմք չկա խոսելու 1918թ. հրեաների դեմ հայկական կանխամտածված էթնիկական զտումների մասին: «Դա չի հայտարարել ոչ պաշտոնական Ադրբեջանը, ոչ ադրբեջանական պատմաբանները, ոչ Իսրայելից ժամանած լրագրողներն ու քաղաքագետները: Ինչո՞ւ են հայկական մեկնաբանները վիճում իրենք իրենց հետ` իրենց ընդդիմախոսներին վերագրելով այն դատողությունները, որոնք իրենք են հնարել»,- ասել է Դավիդ Էյդելմանը:

Yerevan/Mediamax/. Political strategist and blogger David Eidelman stated that none of the members of the Israeli delegation, which visited Azerbaijan, spoke of intended Genocide of Jews by Armenians in 1918.
Mediamax reports that David Eidelman, who visited Azerbaijan on March 27-31 within a group of Israeli journalists and political strategists, said this in an interview to IzRus portal.
Commenting on publications in Armenian press, David Eidelman said that representatives of the Azerbaijani side did not make such statements either.
According to him, there are no grounds to speak of intended Armenian ethnic cleansings against Jews in 1918. “Neither official Azerbaijan, nor Azerbaijani historians, and not even journalists and political strategists, who had arrived from Israel, has said that. Why do Armenian commentators argue among themselves, attributing to their opponents judgments, which they have made up themselves?” David Eidelman stated.
The full text of David Eidelman’s interview is available at: http://izrus.co.il/dvuhstoronka/article/2011-03-21/13739.html.