Ադրբեջանը Հայաստանի ԱԳՆ-ին կոչ է արել «դադարեցնել հիստերիան» - Mediamax.am
Երեւան: Մեդիամաքս: Ադրբեջանի արտաքին գործերի նախարարությունը տարածաշրջանում իրավիճակի սրման մասին Հայաստանի ԱԳՆ հայտարարությունն անվանել է «միջազգային հանրությանը մոլորեցնելու հերթական փորձ»։
«Ադրբեջանի պաշտպանության նախարարության տվյալներով՝ տարածաշրջանում հստակեցվում են դիրքերն ու տեղակայման կետերը, հիստերիայի պատճառներ չկան։ Հայկական կողմը զբաղված է ապատեղեկատվությամբ՝ արհեստականորեն ուռճացնելով թեման»,- ասված է Ադրբեջանի ԱԳՆ հաղորդագրության մեջ։
Դրանում նաեւ նշվում է, որ «Ղարաբաղում ռուսական խաղաղապահ կոնտինգենտի ժամանակավոր տեղակայման տարածքում գազամատակարարման խնդիրը կապված է եղանակային բարդ պայմանների հետ», իսկ «Հայաստանը մտադիր է օգտագործել այդ իրավիճակը որպես քաղաքական շահարկման գործիք»։

Azerbaijan urges Armenian MFA to “stop the hysteria” - Mediamax.am
Yerevan /Mediamax/. Azerbaijani Ministry of Foreign Affairs described the statement of the Armenian Foreign Affairs Ministry about the aggravation of the situation in the region by Azerbaijan as “another attempt to mislead the international community.”
“According to the Azerbaijani Ministry of Defense, the positions and points of dislocation are currently being specified in the region. The Armenian side is spreading disinformation, inflating the matter,” the Azerbaijani ministry said in a statement.
It also said that “the problem of gas supplies to the territory of temporary deployment of the Russian peacekeeping contingent in Karabakh is agreed with difficult weather conditions,” while “Armenia is planning to use the situation as a tool for political manipulations.”