Ալիեւ. «Եթե ձեզ խելոք պահեք, կկարողանաք հանգիստ ապրել» - Mediamax.am
Երեւան: Մեդիամաքս: Ադրբեջանի նախագահ Իլհամ Ալիեւը Հայաստանին կոչ է արել հրաժարվել «ռեւանշի փորձերից»:
«Դիմում եմ նրանց, ով ապրում է Հայաստանում ռեւանշի մասին երազելով. մտածեք ձեր մասին: Երկաթե բռունցքն այստեղ է, այն ոչ մի տեղ չի կորել: Մի՛ ջղայնացրեք մեզ, խելոք մնացեք: Եթե խելոք պահեք ձեզ, կկարողանաք հանգիստ ապրել: Եթե կրկին ինչ-որ սադրանք, հայտարարություն կամ գործողություն անեք մեր դեմ, մենք ձեր գլուխը կջարդենք՝ առանց որեւէ մեկին նայելու: Ոչ ոք չի կարող ձեզ պաշտպանել», - ասել է Ալիեւը Մատաղիսում, որը ադրբեջանական կողմը վերանվանել է Սուգովուշան։
Ինչպես հաղորդում է Ինտերֆաքս-Ադրբեջանը, Ալիեւն ասել է.
«Սուգովուշանի ազատագրումը ռազմավարական մեծ նշանակություն ուներ: Այս բնակավայրի աշխարհագրական դիրքը կարեւոր դեր խաղաց պատերազմի ժամանակ, եւ այն փաստը, որ այն գտնվում էր մեր վերահսկողության տակ, մեզ առավելություն տվեց հետագա գործողություններում»:

Алиев: «Если будете вести себя хорошо, сможете жить спокойно» - Mediamax.am
Ереван /Медиамакс/. Президент Азербайджана Ильхам Алиев призвал сегодня Армению отказаться от «попыток реванша» и пообещал жестко пресекать любые провокации с армянской стороны.
«Я обращаюсь к тем в Армении, кто живет чувствами о реванше - подумайте о себе. Железный кулак здесь, он никуда не делся. Не раздражайте нас, ведите себя хорошо. Если будете вести себя хорошо, то сможете жить спокойно. Если же против нас снова будет какая-либо провокация, заявление или действие, мы сломаем вам голову, ни на кого не глядя. Никто не сможет вас защитить», - заявил Алиев во время церемонии поднятия флага Азербайджана в селе Матагис, который азербайджанская сторона переименовала в Суговушан.
Как сообщает Интерфакс-Азербайджан, Алиев заявил:
«Освобождение Суговушана имело большое стратегическое значение. Расположение этого населенного пункта сыграло важную роль в ходе войны, и тот факт, что он находился под нашим контролем, давало нам преимущество в наших последующих операциях».