Էրդողան. «Միշտ կհիշենք մի շարք երկրների չարությունը Ադրբեջանի հանդեպ» - Mediamax.am
Երեւան: Մեդիամաքս: Թուրքիայի նախագահ Ռեջեփ Թայիփ Էրդողանն այսօր ասել է, որ Ղարաբաղյան պատերազմը եւ դրան հաջորդած իրադարձությունները «լակմուսի թուղթ դարձան մեր եւ Ադրբեջանի համար»:
Ինչպես հաղորդում է «Անադոլու» գործակալությունը, Անկարայում խորհրդարանի աշնանային նստաշրջանի բացմանն Էրդողանը հիշեցրել է, որ պատերազմն ավարտվեց Ադրբեջանի հաղթանակով եւ «վերջ դրեց Երեւանի 30-ամյա օկուպացիոն քաղաքականությանը»:
«Մենք երբեք չենք մոռանա մի շարք երկրների ատելությունն ու չարությունն այն երկրի նկատմամբ, որը պայքարում է սեփական հողերի ազատագրման համար, եւ Թուրքիայի նկատմամբ, որը պաշտպանում էր Բաքվի արդարացի դիրքորոշումը: Յուրաքանչյուր փորձ նաեւ դաս է Թուրքիայի համար, որի հիման վրա մենք նայում ենք դեպի ապագա»,- ասել է Էրդողանը:

Erdogan: We will never forget grudge of a number of countries against Azerbaijan - Mediamax.am
Yerevan /Mediamax/. Turkey’s President Recep Tayyip Erdohan stated today that the war in Karabakh and the followed developments “became a litmus test for us and Azerbaijan.”
According to Anadolu news agency, opening the fall session in the Turkish parliament, Erdogan reminded that the war ended with Azerbaijan’s victory and that “an end was put to 30-year long occupation policy of Yerevan.”
“We will never forget the hatred and grudge of a number of countries against the country fighting for the liberation of own lands and Turkey, which supported Baku’s just position. Each experience is also a lesson for Turkey based on which we look to our future,” Erdogan said.