Էրդողան. «Միշտ կհիշենք մի շարք երկրների չարությունը Ադրբեջանի հանդեպ» - Mediamax.am
Երեւան: Մեդիամաքս: Թուրքիայի նախագահ Ռեջեփ Թայիփ Էրդողանն այսօր ասել է, որ Ղարաբաղյան պատերազմը եւ դրան հաջորդած իրադարձությունները «լակմուսի թուղթ դարձան մեր եւ Ադրբեջանի համար»:
Ինչպես հաղորդում է «Անադոլու» գործակալությունը, Անկարայում խորհրդարանի աշնանային նստաշրջանի բացմանն Էրդողանը հիշեցրել է, որ պատերազմն ավարտվեց Ադրբեջանի հաղթանակով եւ «վերջ դրեց Երեւանի 30-ամյա օկուպացիոն քաղաքականությանը»:
«Մենք երբեք չենք մոռանա մի շարք երկրների ատելությունն ու չարությունն այն երկրի նկատմամբ, որը պայքարում է սեփական հողերի ազատագրման համար, եւ Թուրքիայի նկատմամբ, որը պաշտպանում էր Բաքվի արդարացի դիրքորոշումը: Յուրաքանչյուր փորձ նաեւ դաս է Թուրքիայի համար, որի հիման վրա մենք նայում ենք դեպի ապագա»,- ասել է Էրդողանը:

Эрдоган: Мы никогда не забудем злобу ряда стран по отношению к Азербайджану - Mediamax.am
Ереван /Медиамакс/. Президент Турции Реджеп Тайип Эрдоган заявил сегодня, что война в Карабахе и последовавшие за ней события «стали лакмусовой бумагой для нас и для Азербайджана».
Как сообщает Анатолийское агентство, открывая осеннюю сессию парламента в Анкаре, Эрдоган напомнил, что война завершилась победой Азербайджана и «был положен конец 30-летней оккупационной политике Еревана».
«Мы никогда не забудем ту ненависть и злобу ряда стран по отношению к стране, ведущей борьбу за освобождение собственных земель, и к Турции, поддерживающей справедливую позицию Баку. Каждый опыт - это также урок для Турции, основываясь на котором мы смотрим в будущее», - сказал Эрдоган.