Երեւան: Մեդիամաքս: Ադրբեջանի եւ Թուրքիայի միջեւ ռազմական համագործակցության համաձայնագրի շրջանակում Լաչինի շրջանում մեկնարկել են երկու երկրների համատեղ մարտավարական զորավարժությունները՝ մարտական հրաձգությամբ:
Ինչպես հայտնում է Trend-ը, վկայակոչելով Ադրբեջանի ՊՆ-ն, զորավարժությունների հիմնական նպատակը ռազմական գործողությունների ընթացքում փոխգործակցության բարելավումն է, այդ թվում՝ որոշումների կայացման եւ ստորաբաժանումների հրամանատարների կառավարման հմտությունների զարգացումը:
Զորավարժությունների ընթացքում հատուկ ուշադրություն է դարձվում ժամանակակից ռազմական տեխնիկայի կիրառման հմտությունների կատարելագործմանը բարդ տեղանքի պայմաններում:

В Лачине проходят военные учения Азербайджана и Турции - Mediamax.am
Ереван /Медиамакс/. В соответствии с соглашением о военном сотрудничестве между Азербайджаном и Турцией в Лачинском районе проходят совместные тактические учения двух стран с боевыми стрельбами.
Как сообщает Trend со ссылкой на минобороны Азербайджана, основная цель учений - совершенствование взаимодействия при проведении военных операций, в том числе развитие навыков командиров по принятию решений и управлению подразделениями.
Особое внимание в ходе учений уделяется улучшению навыков использования современной боевой техники и других военных средств в условиях местности со сложным рельефом.