IREX. Կովկասում եւ Կենտրոնական Ասիայում ամենաբարենպաստ մեդիա միջավայրը Հայաստանում է - Mediamax.am
Երեւան: Մեդիամաքս: 2011-ին Հարավային Կովկասի եւ Կենտրոնական Ասիայի երկրներում ամենաբարենպաստ մեդիա միջավայրը Հայաստանում է:
Ինչպես հաղորդում է Մեդիամաքսը, նման եզրակացության են եկել IREX միջազգային կազմակերպության փորձագետները` «Եվրոպայում եւ Եվրասիայում ԶԼՄ-ների կայունության ցուցանիշ-2011» (Media Sustainability Index 2011) իրենց ամենամյա հետազոտությունում:
0-ից մինչեւ 4 սանդղակում, որտեղ 4-ը նշանակում է ազատ մեդիա միջավայր, IREX-ի փորձագետները Հայաստանին շնորհել են 2.09 միավոր, որը 2011-ին Կովկասի եւ Կենտրոնական Ասիայի երկրների շրջանում ամենաբարձր ցուցանիշն է: Ադրբեջանի ցուցանիշն է 1.65, իսկ Վրաստանինը` 1.85:

IREX - В Армении самая благоприятная медиа-среда на Кавказе и в Центральной Азии - Mediamax.am
Ереван/Медиамакс/. Среди стран Южного Кавказа и Центральной Азии самая благоприятная медиа-среда в 2011 году в Армении.
Как сообщает Медиамакс, к такому заключению пришли эксперты международной организации IREX в своем ежегодном исследовании «Индекс устойчивости СМИ в Европе и Евразии - 2011» (Media Sustainability Index 2011).
По шкале с 0 до 4, где «4» означает свободную медийную среду, эксперты IREX поставили Армении балл 2.09, который является самым высоким среди стран Кавказа и Центральной Азии в 2011 году. Аналогичный показатель у Азербайджана составляет 1.65, а у Грузии – 1.85.