Դավիթ Հարությունյանը գոհ է միջազգային դիտորդների գնահատականներից - Mediamax.am
Երեւան: Մեդիամաքս: ՀՀ նախագահի թեկնածու, ՀՀ նախագահ Սերժ Սարգսյանի կենտրոնական ընտրական շտաբի պետի տեղակալ Դավիթ Հարությունյանն ասել է, որ գոհ է միջազգային դիտորդների գնահատականներից:
Ինչպես հաղորդում է Մեդիամաքս-ը, Դավիթ Հարությունյանը լրագրողների հետ զրույցում նշել է, որ դիտորդների գնահատականներում կարեւորում է հատկապես այն, որ միջազգային կառույցները պատրաստ են շարունակել աշխատանքը՝  Հայաստանում ընտրական գործընթացները բարելավելու  ուղղությամբ:
«Ինձ համար նման զեկույցները նոր ուղենիշ են` աշխատանքը շարունակելու համար: Այս տեսանկյունից, ես գոհ եմ դիտորդների զեկույցից: Ես չեմ տեսնում դիտավորյալ եւ նպատակաուղղված քննադատություն»,- ասել է Դավիթ Հարությունյանը:

Yerevan/Mediamax/. Deputy Head of Headquarters of Armenian presidential candidate, Armenian President Serzh Sargsyan Davit Harutyunyan said that he is happy with the assessments of the international observers.
Davit Harutyunyan told the journalists that he attaches special importance to the fact in the observers' assessments that the international structures are ready to continue working toward improving election processes in Armenia, Mediamax reports.
"Such kind of reports are guidelines for me to continue work. From this standpoint, I am happy with the observers' report. I don't see deliberate and purposeful criticism", said Davit Harutyunyan.