Դավիթ Հարությունյանը գոհ է միջազգային դիտորդների գնահատականներից - Mediamax.am
Երեւան: Մեդիամաքս: ՀՀ նախագահի թեկնածու, ՀՀ նախագահ Սերժ Սարգսյանի կենտրոնական ընտրական շտաբի պետի տեղակալ Դավիթ Հարությունյանն ասել է, որ գոհ է միջազգային դիտորդների գնահատականներից:
Ինչպես հաղորդում է Մեդիամաքս-ը, Դավիթ Հարությունյանը լրագրողների հետ զրույցում նշել է, որ դիտորդների գնահատականներում կարեւորում է հատկապես այն, որ միջազգային կառույցները պատրաստ են շարունակել աշխատանքը՝  Հայաստանում ընտրական գործընթացները բարելավելու  ուղղությամբ:
«Ինձ համար նման զեկույցները նոր ուղենիշ են` աշխատանքը շարունակելու համար: Այս տեսանկյունից, ես գոհ եմ դիտորդների զեկույցից: Ես չեմ տեսնում դիտավորյալ եւ նպատակաուղղված քննադատություն»,- ասել է Դավիթ Հարությունյանը:

Давид Арутюнян доволен оценками международных наблюдателей - Mediamax.am
Ереван/Медиамакс/. Заместитель руководителя центрального штаба кандидата в президенты, президента Армении Сержа Саргсяна Давид Арутюнян заявил сегодня, что доволен оценками международных наблюдателей.
Как сообщает Медиамакс, в беседе с журналистами Давид Арутюнян отметил, что в оценке наблюдателей уделяет особое внимание тому, что международные структуры готовы продолжить работу по улучшению избирательных процессов в Армении.
“Подобные отчеты для меня являются новым ориентиром для продолжения работы. С этой точки зрения, я доволен отчетом наблюдателей. Я не вижу преднамеренной и целенаправленной критики”,- сказал Давид Арутюнян.