Հայրիկյանը չի ցանկանում, որպեսզի «ոճրագործի նպատակն իրականություն դառնա» - Mediamax.am
Երեւան: Մեդիամաքս: ՀՀ նախագահի թեկնածու Պարույր Հայրիկյանը «չի ցանկանում ոճրագործի նպատակն իրականություն դառնա», այսօր ասել է թեկնածուի միջազգային կապերի պատասխանատու Կարո Եղնուկյանը:
«Մեզ համար պարզ է, որ ոճրագործների նպատակը Պարույր Հայրիկյանին վերացնելն էր, որի հետեւանքը պետք է լիներ նոր ընտրությունների կազմակերպումը», - նշել է նա:
Անդրադառնալով դեպքի կապակցությամբ թեկնածու ռեյտինգի բարձրացմանը` Կարո  Եղնուկյանն ասել է . «Երբ նախագահի թեկնածու գտնվում է հիվանդանոցում, նրա հանդեպ ստեղծվում է բացասական իմիջ, նմանօրինակ ռեյտինգի բարձրացումը բացառված է միջազգային փորձում»: Նա հավելել է, որ Հայրիկյանի վարկանշի շոշափելի շարժ չի նկատվել:

Ереван/Медиамакс/. Ответственный за международные связи кандидата в президенты Армении Паруйра Айрикяна Каро Ехнукян сказал сегодня, что кандидат «не желает, чтобы преступник достиг своей цели».
«Для нас ясно, что целью преступников было ликвидировать Айрикяна, в результате чего пришлось бы проводить новые выборы», - сказал Ехнукян.
Говоря о повышении в результате происшествия рейтинга кандидата, Каро Ехнукян сказал: «Когда кандидат в президенты находится в больнице, вокруг него формируется отрицательный имидж, такое повышение рейтинга исключено в международной практике».