Պարույր Հայրիկյանն ասել է, որ իր որոշումը հայտնի կդառնա վաղը - Mediamax.am
Երեւան: Մեդիամաքս: ՀՀ նախագահի թեկնածու Պարույր Հայրիկյանն այսօր ասել է, որ «իր ներկայացուցիչները վաղը կհայտնեն եզրակացությունը Սահմանադրական դատարան դիմելու վերաբերյալ՝ փետրվարի 18-ին նշանակված ՀՀ նախագահական ընտրությունները երկշաբաթյա ժամկետով հետաձգելու եւ իր հանդեպ առկա «Անհաղթահարելի խոչընդոտը» ճանաչելու հայցով:
Ինչպես հաղորդում է Մեդիամաքս-ի թղթակիցը, այսօր «Գրիգոր Լուսավորիչ» բժշկական կենտրոնում լրագրողների հետ զրույցում Պարույր Հայրիկյանն ասել է, որ ի սկզբանե «տրամադրված էր ոչ մի օր չհետաձգել ընտրությունները, ելնելով ժողովրդավարության սկզբունքներից»:
Պարույր Հայրիկյանը հայտնել է, որ իր ներկայացուցիչներն այսօր սկսել են խորհրդակցություններ ու հետազոտություններ իրականացնել, փորձելով հասկանալ` որքանո՞վ կատարվածը կարող է ազդել ընտրական գործընթացի վրա:
Նրա խոսքով, իր ներկայացուցիչների ու մյուս թեկնածուների հետ մտքերի փոխանակումներից հետո, պարզ կդառնա իր վերջնական դիրքորոշումը:
Պարույր Հայրիկյանը մեկընդմիշտ բացառել է նոր ընտրություններ հրավիրելու հավանականությունը, քանի որ «դա կլինի դավադրություն ժողովրդի նկատմամբ»:

Паруйр Айрикян заявил, что сообщит о своем решении завтра
Ереван/Медиамакс/. Кандидат в президенты Армении Паруйр Айрикян сказал сегодня, что его представители завтра представят свое заключение относительно обращения в Конституционный суд с иском о признании «непреодолимых препятствий» для ведения избирательной кампании, в случае удовлетворения которого президентские выборы будут отложены на 2 недели.
Как сообщает корреспондент Медиамакс, сегодня в беседе с журналистами в медицинском центре «Григор Лусаворич», Паруйр Айрикян сказал, что в начале «был настроен на то, чтобы ни на один день не переносить выборы, исходя из демократических принципов».
Паруйр Айрикян сообщил, что «его представители сегодня начали консультации и исследования, пытаясь понять - насколько произошедшее может отразиться на избирательном процессе?».
Паруйр Айрикян напрочь исключил возможность созыва новых выборов, так как это «будет предательством по отношению к народу».