Երեւանում բացվել է Եվրամիության Կենտրոնը - Mediamax.am
Հայաստանում ԵՄ Պատվիրակության ղեկավար Տրայան Հրիստեան իր խոսքում ասել է, որ «այսօր Եվրամիության համագործակցությունը Հայաստանի հետ ավելի ակտիվ է, քան երբեւէ» եւ «նորաբաց Կենտրոնը լինելու է ԵՄ համագործակցության սիրտը Հայաստանում»:
Ազգային անվտանգության խորհրդի քարտուղար Արթուր Բաղդասարյանը, իր հերթին, նշել է, որ Կենտրոնի բացումը «Եվրամիության հետ մեր 3-4 տարվա համատեղ աշխատանքի արդյունքն է»:
Արթուր Բաղդասարյանի խոսքով, այս պահի դրությամբ, Հայաստանն ունի Եվրամիության հետ մոտ 80 համատեղ ծրագրեր, սակայն այդ թիվը հնարավոր է ընդլայնել եւ հասցնել 150-ի:
«Այսօր մենք ունենք Հայաստան-Եվրամիություն համագործակցության հրաշալի ընթացք, եւ Կենտրոնը մեզ լրացուցիչ հնարավորություններ կտրամադրի», - ասել է Արթուր Բաղդասարյանը:
ԵՄ Կենտրոնը Եվրամիության կողմից ֆինանսավորվող «Աջակցություն ԵՄ հաղորդակցությանը՝ Հայաստանում բարեփոխումների վերաբերյալ» ծրագրի հիմնական բաղադրիչն է: Կենտրոնը ծառայելու է նաեւ որպես ԵՄ տեղեկատվական կենտրոն:

EU Center opens in Yerevan
Head of EU Delegation to Armenia Traian Hristea noted that "today the EU's cooperation with Armenia is more active than ever" and "the new Center will the heart of this cooperation".
Secretary of National Security Council of Armenia Artur Baghdasaryan noted in his turn that the opening of the Center is "a result of our interaction with the European Union over past 3-4 years".
According to Artur Baghdasaryan, Armenia currently implements around 80 programs jointly with the EU and the number may grow up to 150.
"We currently have an excellent cooperation process and the Center will give us extra opportunities", said Artur Baghdasaryan.
The EU Center makes part of the EU-funded "Assistance to EU Reforms in Armenia" project. The Center will also serve as Information Center on European Union.