Վարչապետը հաստատել է, որ մի քանի պաշտոնյաներ կթողնեն պաշտոնները - Mediamax.am
Երեւան: Մեդիամաքս: Հայաստանի վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը հաստատել է, որ մի քանի բարձրաստիճան պաշտոնյաներ կթողնեն իրենց պաշտոնները:
Իր ֆեյսբուքյան էջում արված գրառման մեջ նա, մասնավորապես, նշել է. «մի շարք բարձրաստիճան պաշտոնյաների խնդրել եմ թողնել իրենց զբաղեցրած պաշտոնները»։
«Նման խնդրանքով դիմելու պատճառները անձնավորված չեն, այլ համակարգային, որոնց մասին հրապարակային խոսել եմ։ Միեւնույն ժամանակ չեմ կարող ուրանալ մեր նշված գործընկերների վաստակը մեր պետականության զարգացման գործում եւ շնորհակալ եմ բոլորին իրենց ներդրման եւ իմ խնդրանքի ըմբռնման համար», - ասել է Նիկոլ Փաշինյանը:
Հոկտեմբերի 17-ի երեկոյան մի քանի լրատվամիջոցներ հայտնել էին, որ սպասվում են ներքին գործերի նախարար Վահե Ղազարյանի, տարածքային կառավարման եւ ենթակառուցվածքների նախարար Գնել Սանոսյանի, Քննչական կոմիտեի նախագահ
Արգիշտի Քյարամյանի, Հակակոռուպցիոն կոմիտեի նախագահ Սասուն Խաչատրյանի եւ Պետական եկամուտների կոմիտեի նախագահ Ռուստամ Բադասյանի հրաժարականները։

Yerevan /Mediamax/. Armenian Prime Minister Nikol Pashinyan has confirmed that several high-ranking officials will leave their positions.
In a post on his Facebook page, he specifically noted: “I have asked a number of high-ranking officials to leave their positions.”
“The reasons for such a request are not personal, but systemic, and I have spoken about it publicly. At the same time, I cannot deny the contribution of our mentioned partners to the development of our statehood and I am grateful to everyone for it and for understanding of my request,” Nikol Pashinyan said.
On the evening of October 17, several media outlets reported about the expected resignations of Minister of Internal Affairs Vahe Ghazaryan, Minister of Territorial Administration and Infrastructure Gnel Sanosyan, Chairman of the Investigative Committee Argishti Kyaramyan, Chairman of the Anti-Corruption Committee Sasun Khachatryan, and Chairman of the State Revenue Committee Rustam Badasyan.