«Ի հեճուկս բոլոր մարտահրավերների՝ զարգացման օրակարգից չպետք է շեղվել» - Mediamax.am
Երեւան։ Մեդիամաքս։ Հայաստանի վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանն այսօր ասել է, որ «ի հեճուկս բոլոր մարտահրավերների՝ Հայաստանի զարգացման օրակարգից ոչ մի րոպե չպետք է շեղվենք»:
Կառավարության լրատվական ծառայությունից հայտնել են, որ այս մասին նա ասել է Ֆրանսիայի Օվերնյ-Ռոն-Ալպ շրջանի խորհրդի նախագահ Լորան Վոքիեի հետ հանդիպման ժամանակ: Նրա գլխավորած պատվիրակությանը երկօրյա այցով Սյունիքի մարզում էր:
«Շատ բարդ ժամանակահատվածում ենք գտնվում, շատ բարդ ժամանակներ են ապրում մեր երկիրը եւ տարածաշրջանը: Ուզում եմ հատուկ ընդգծել Ձեր՝ Լաչինի միջանցքի սկզբնամաս եւ Սյունիքի մարզ կատարած այցելության կարեւորությունը:
Հուսով եմ՝ նկատել եք, որ ի հեճուկս բոլոր պրոբլեմների՝ մենք շատ լուրջ ներդրումային ծրագրեր ենք անում հանրապետությունում, այդ թվում՝ Սյունիքի մարզում. հսկայածավալ շինարարական աշխատանքներ են իրականացվում՝ ճանապարհներ, դպրոցներ, մանկապարտեզներ, այլ ենթակառուցվածքներ»,- ասել է Նիկոլ Փաշինյանը:
Նա նշել է նաեւ, որ Սյունիքի մարզում մեկնարկել է Եվրամիության ներդրումային եւ տնտեսական ծրագիրը:
«Հույս ունենք, որ Եվրամիության քաղաքացիական առաքելության ներկայությունը հայ-ադրբեջանական սահմանի երկայնքով կդառնա լրացուցիչ կայունության եւ անվտանգության գործոն»,- ասել է Նիկոլ Փաշինյանը:

“Despite all challenges, we shouldn’t deviate from the development agenda” - Mediamax.am
Yerevan /Mediamax/. Armenian Prime Minister Nikol Pashinyan said today that “despite all the challenges, we should not deviate from the development agenda of Armenia for a single moment.”
Government’s press service reported that he said this during the meeting with Laurent Wauquiez, President of the Regional Council of Auvergne-Rhône-Alpes of France. The delegation led by him was on a two-day visit in Syunik region.
“It is a very hard period for us, our country and the region are experiencing very difficult times. I want to particularly emphasize the importance of your visit to the entrance of the Lachin corridor and Syunik region.
I hope you have noticed that despite all the problems, we are carrying out very serious investment programs in the republic, including in the Syunik region: wide-scale construction works are underway: roads, schools, kindergartens, other infrastructures are being built,” Nikol Pashinyan said.
He also noted about the launch of the EU investment and economic program in Syunik.
“We are hopeful that the presence of the EU civilian mission along the Armenian-Azerbaijani border will become an additional factor of stability and security,” Pashinyan said.