Նիկոլ Փաշինյանը հրաժեշտի հանդիպում է ունեցել Լին Թրեյսիի հետ - Mediamax.am
Երեւան։ Մեդիամաքս։ ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանն այսօր ասել է, որ հայ-ամերիկյան ռազմավարական երկխոսության շրջանակում իրականացվող ծրագրերը նպաստում են երկկողմ կապերի ընդլայնմանը:
Այդ մասին նա ասել է ՀՀ-ում ԱՄՆ արտակարգ եւ լիազոր դեսպան Լին Թրեյսիի հետ հրաժեշտի հանդիպմանը։
Կառավարությունից հայտնել են, որ վարչապետը բարձր է գնահատել դեսպանի գործունեությունը Հայաստանում եւ  նշել, որ նրա պաշտոնավարման ընթացքում հայ-ամերիկյան հարաբերություններում արձանագրվել է դինամիկ զարգացում:
Լին Թրեյսին շնորհակալություն է հայտնել վարչապետին եւ կառավարությանը՝ սերտ համագործակցության համար եւ նշել, որ իր պաշտոնավարման ընթացքում Հայաստանում տեղի ունեցած փոփոխություններն էապես նպաստել են երկրում ժողովրդավարության առաջմղմանը:

Nikol Pashinyan has a farewell meeting with Lynne Tracy - Mediamax.am
Yerevan /Mediamax/. Armenia’s Prime Minister Nikol Pashinyan said today that the programs carried out within the framework of the Armenian-American strategic dialogue contribute to the expansion of bilateral ties.
He said this during the farewell meeting with the outgoing US Ambassador to Armenia Lynne Tracy.
Government press service reports that the Prime Minister highly appreciated the activity of the US ambassador in Armenia, noting that during her tenure the Armenian-American relations recorded a dynamic development.
Lynne Tracy thanked the Prime Minister and the government for close cooperation and noted that the changes that took place in Armenia during her tenure significantly contributed to the promotion of democracy in the country.