Նիկոլ Փաշինյանը հրաժեշտի հանդիպում է ունեցել Լին Թրեյսիի հետ - Mediamax.am
Երեւան։ Մեդիամաքս։ ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանն այսօր ասել է, որ հայ-ամերիկյան ռազմավարական երկխոսության շրջանակում իրականացվող ծրագրերը նպաստում են երկկողմ կապերի ընդլայնմանը:
Այդ մասին նա ասել է ՀՀ-ում ԱՄՆ արտակարգ եւ լիազոր դեսպան Լին Թրեյսիի հետ հրաժեշտի հանդիպմանը։
Կառավարությունից հայտնել են, որ վարչապետը բարձր է գնահատել դեսպանի գործունեությունը Հայաստանում եւ  նշել, որ նրա պաշտոնավարման ընթացքում հայ-ամերիկյան հարաբերություններում արձանագրվել է դինամիկ զարգացում:
Լին Թրեյսին շնորհակալություն է հայտնել վարչապետին եւ կառավարությանը՝ սերտ համագործակցության համար եւ նշել, որ իր պաշտոնավարման ընթացքում Հայաստանում տեղի ունեցած փոփոխություններն էապես նպաստել են երկրում ժողովրդավարության առաջմղմանը:

Никол Пашинян провел прощальную встречу с Линн Трейси - Mediamax.am
Ереван /Медиамакс/. Премьер-министр Армении Никол Пашинян сказал сегодня, что программы, реализуемые в рамках армяно-американского стратегического диалога, способствуют расширению двусторонних связей.
Об этом он сказал на прощальной встрече с послом США в Армении Линн Трейси.
Пресс-служба правительства сообщила, что премьер-министр высоко оценил деятельность посла и отметил, что в период ее пребывания на посту в армяно-американских отношениях было зафиксировано динамичное развитие.
Линн Трейси поблагодарила премьер-министра и правительство за тесное сотрудничество и отметила, что произошедшие в Армении за время ее пребывания на посту изменения в значительной степени способствовали продвижению демократии.