Արթուր Վանեցյանը վայր է դնում պատգամավորական մանդատը - Mediamax.am
Երեւան։ Մեդիամաքս։ ԱԺ «Պատիվ ունեմ» խմբակցության ղեկավար, ԱԱԾ նախկին տնօրեն Արթուր Վանեցյանը վայր է դնում պատգամավորական մանդատը:
Նա հանդես է եկել հայտարարությամբ, որում, մասնավորապես, ասված է.
«Այսօր դիմում եմ ներկայացրել պատգամավորական մանդատս վայր դնելու վերաբերյալ։ Պատճառն ակներեւ է՝ ՀՀ քաղաքացին մեզ քվե էր տվել այս իշխանությունների կործանարար գործունեությունը կասեցնելու եւ երկիրն աղետից դուրս բերելու համար։ Սակայն այս խորհրդարանը, իմ կարծիքով, դադարել է լինել նպատակին հասնելու արդյունավետ հարթակ։
«Հայրենիք» կուսակցության որոշմամբ դադարում է գոյություն ունենալ ՀՀԿ-ի հետ մեր ձեւավորած «Պատիվ ունեմ» դաշինքը:
Պատգամավորական մանդատն ինձ համար երբեք ինքնանպատակ չի եղել, այն ընդամենը գործիք էր մեր երկրին ու պետականությանը ծառայելու համար: Գործիք, որն այսօր այլեւս ինձ համար կիրառելի չէ։
Մենք այսօր կանգնած ենք հայրենազրկման շեմին եւ սխալվելու իրավունք այլեւս չունենք։ Պայքարն այլընտրանք չունի եւ, ինչպես բազմիցս նշել եմ, այսօր հանուն հայ ժողովրդի, Հայաստանի եւ Արցախի պայքարում կուսակցական դրոշներ, բաժանարար գծեր ու կարգավիճակներ չկան։ Սա մեր համազգային պայքարն է, եւ մենք շարունակելու ենք այն մեր ժողովրդի հետ միասին»։

Ереван /Медиамакс/. Лидер парламентской фракции «Честь имею», бывший директор Службы национальной безопасности Артур Ванецян отказывается от депутатского мандата.
Он выступил сегодня с заявлением, в котором, в частности, говорится:
«Сегодня я подал заявление об отказе от депутатского мандата. Причина очевидна: гражданин Республики Армения дал нам свой голос, чтобы мы прекратили деструктивную деятельность властей и вывели страну из беды. Однако, на мой взгляд, этот парламент перестал быть эффективной площадкой для достижения цели.
По решению партии «Родина» блок «Честь имею», который мы сформировали с РПА, прекращает свое существование.
Депутатский мандат никогда не был для меня самоцелью, это был лишь инструмент служения нашей стране и государственности. Инструмент, который больше не применим для меня сегодня.
Сегодня мы стоим на пороге потери родины, и у нас нет больше права на ошибку. Борьба не имеет альтернативы и, как я неоднократно отмечал, сегодня в борьбе во имя армянского народа, Армении и Арцаха нет партийных флагов, разделительных линий и статусов. Это наша общенациональная борьба, и мы будем продолжать ее вместе с нашим народом»,- говорится в заявлении.