Քննարկվել է Ներքին գործերի նախարարության նախնական մոդելը - Mediamax.am
Երեւան։ Մեդիամաքս։ Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի գլխավորությամբ տեղի ունեցած Ոստիկանության բարեփոխումները համակարգող խորհրդի նիստում քննարկվել է Ներքին գործերի նախարարության նախնական մոդելը:
Արդարադատության նախարարի տեղակալ Արփինե Սարգսյանը ներկայացրել է ՆԳՆ ձեւավորման ֆունկցիոնալ-կառուցվածքային քարտեզը, հայտնում են
կառավարությունից:
Նիկոլ Փաշինյանը նշել է, որ Ներքին գործերի նախարարությունը պետք է ունենա ծախսարդյունավետ եւ հստակ, չկրկնվող գործառույթներով կառուցվածք: Նա հանձնարարել է պատասխանատուներին միջգերատեսչական աշխատանքային խմբի ձեւաչափով քննարկել բարձրացված հարցադրումները, մշակել դրանց լուծման առաջարկներ եւ գաղափարներ՝ առաջ շարժվելով նախատեսված ժամանակացույցով:

Yerevan /Mediamax/. The initial model of the Home Affairs Ministry has been discussed today at the sitting of the Police Reform Coordination Council chaired by the Armenian Prime Minister Nikol Pashinyan.
Deputy minister of justice Arpine Sargsyan presented the functional-structural map of the establishment of the ministry, the Government’s press service reports.
Nikol Pashinyan noted that the Home Affairs Ministry should be a cost-effective structure with clear, non-repeated functions. He instructed the responsible persons to discuss the raised issues in the format of an interdepartmental working group, to develop proposals and ideas for the solution of these issues and move forward according to the set schedule.