Քննարկվել է Ներքին գործերի նախարարության նախնական մոդելը - Mediamax.am
Երեւան։ Մեդիամաքս։ Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի գլխավորությամբ տեղի ունեցած Ոստիկանության բարեփոխումները համակարգող խորհրդի նիստում քննարկվել է Ներքին գործերի նախարարության նախնական մոդելը:
Արդարադատության նախարարի տեղակալ Արփինե Սարգսյանը ներկայացրել է ՆԳՆ ձեւավորման ֆունկցիոնալ-կառուցվածքային քարտեզը, հայտնում են
կառավարությունից:
Նիկոլ Փաշինյանը նշել է, որ Ներքին գործերի նախարարությունը պետք է ունենա ծախսարդյունավետ եւ հստակ, չկրկնվող գործառույթներով կառուցվածք: Նա հանձնարարել է պատասխանատուներին միջգերատեսչական աշխատանքային խմբի ձեւաչափով քննարկել բարձրացված հարցադրումները, մշակել դրանց լուծման առաջարկներ եւ գաղափարներ՝ առաջ շարժվելով նախատեսված ժամանակացույցով:

Обсуждена предварительная модель МВД Армении - Mediamax.am
Ереван /Медиамакс/. На заседании Координационного совета по реформе полиции под руководством премьер-министра Никола Пашиняна сегодня обсуждалась предварительная модель министерства внутренних дел страны.
По сообщению пресс-службы правительства, замминистра юстиции Арпине Саргсян представила функционально-структурную карту формирования МВД.
Никол Пашинян отметил, что министерство внутренних дел должно иметь понятную структуру с четкими, неповторяющимися функциями. Он поручил ответственным лицам обсудить поднятые вопросы в формате межведомственной рабочей группы, и, согласно графику, выработать предложения и идеи по их решению.