Փաշինյանը Քննչական կոմիտեից ակնկալում է «հատուկ գործողություններ» - Mediamax.am
Երեւան: Մեդիամաքս: ՀՀ վարչապետի պաշտոնակատար Նիկոլ Փաշինյանն այսօր ասել է, որ Քննչական կոմիտեից ակնկալում է «ավելի վճռական եւ ավելի հատուկ գործողություններ՝ ժողովրդի ակնկալիքները բավարարելու համար»:
Այս մասին նա ասել է կոմիտեի նորանշանակ նախագահ Արգիշտի Քյարամյանին Քննչական կոմիտեի կոլեգիայի անդամներին եւ աշխատակազմին ներկայացնելու ժամանակ։
«Արտահերթ ընտրություններից հետո նոր փուլ ենք մտնում եւ այդ փուլի առանձնահատկությունը հետեւյալն է. Հայաստանի քաղաքացիները մանդատ են տվել իշխանությանը՝ ՀՀ-ում հաստատելու օրենքի եւ իրավունքի դիկտատուրա: Շարունակաբար պիտի աշխատենք նախաքննության արդյունավետությունը, տեմպերը եւ արդյունավետ ելքերն ապահովելու ուղղությամբ: Հույս ունեմ, որ պարոն Քյարամյանի ղեկավարությամբ այդ աշխատանքը կիրականացվի»,- ասել է Նիկոլ Փաշինյանը:
Արգիշտի Քյարամյանը վստահեցրել է որ «Քննչական կոմիտեի առջեւ ծառացած յուրաքանչյուր խնդիր լուծվելու է արագ, արդյունավետ եւ օրենքի տառին համապատասխան»:

Yerevan /Mediamax/. Acting Armenian Prime Minister Nikol Pashinyan stated today that he expects “more decisive and more specific actions from the Investigative Committee (IC) to meet the expectations of the people.”
He said this during the introduction of the newly appointed IC Chairman Argishti Kyaramyan to the members of the Board and the staff of the Investigative Committee.
“After the snap elections, we are entering a new stage and the peculiarity of that stage is as follows. The Armenian citizens have given a mandate to the government to establish a dictatorship of law and rights in Armenia. We must continue to work to ensure the effectiveness of the investigation, the pace and the effective outcome. I hope that this work will be carried out under the leadership of Mr. Kyaramyan,” said Nikol Pashinyan.
Argishti Kyaramyan assured that “every problem faced by the Investigative Committee will be solved quickly, efficiently and in accordance with the law.”