Փաշինյանը Քննչական կոմիտեից ակնկալում է «հատուկ գործողություններ» - Mediamax.am
Երեւան: Մեդիամաքս: ՀՀ վարչապետի պաշտոնակատար Նիկոլ Փաշինյանն այսօր ասել է, որ Քննչական կոմիտեից ակնկալում է «ավելի վճռական եւ ավելի հատուկ գործողություններ՝ ժողովրդի ակնկալիքները բավարարելու համար»:
Այս մասին նա ասել է կոմիտեի նորանշանակ նախագահ Արգիշտի Քյարամյանին Քննչական կոմիտեի կոլեգիայի անդամներին եւ աշխատակազմին ներկայացնելու ժամանակ։
«Արտահերթ ընտրություններից հետո նոր փուլ ենք մտնում եւ այդ փուլի առանձնահատկությունը հետեւյալն է. Հայաստանի քաղաքացիները մանդատ են տվել իշխանությանը՝ ՀՀ-ում հաստատելու օրենքի եւ իրավունքի դիկտատուրա: Շարունակաբար պիտի աշխատենք նախաքննության արդյունավետությունը, տեմպերը եւ արդյունավետ ելքերն ապահովելու ուղղությամբ: Հույս ունեմ, որ պարոն Քյարամյանի ղեկավարությամբ այդ աշխատանքը կիրականացվի»,- ասել է Նիկոլ Փաշինյանը:
Արգիշտի Քյարամյանը վստահեցրել է որ «Քննչական կոմիտեի առջեւ ծառացած յուրաքանչյուր խնդիր լուծվելու է արագ, արդյունավետ եւ օրենքի տառին համապատասխան»:

Пашинян ожидает от Следственного комитета «специальных действий» - Mediamax.am
Ереван /Медиамакс/. Исполняющий обязанности премьер-министра Армении Никол Пашинян заявил сегодня, что ожидает «от Следственного комитета более решительных и специальных действий, которые оправдают ожидания народа».
Об этом он сказал, представляя новоназначенного главу комитета Аргишти Кярамяна членам коллегии и сотрудникам Следственного комитета.
«После внеочередных выборов мы вступаем в новую фазу, и особенность этого этапа заключается в том, что граждане Армении наделил правительство мандатом на установление в Армении диктатуры закона и права. Мы должны продолжать работу, чтобы обеспечить эффективность, скорость и результативность предварительного расследования», - сказал Никол Пашинян.
Аргишти Кярамян заверил, что «все вопросы, стоящие перед Следственным комитетом, будут решаться быстро, качественно и в соответствии с буквой закона».