Փաշինյանը հայտնել է Պուտինի հետ հեռախոսազրույցների մասին - Mediamax.am
Երեւան: Մեդիամաքս: Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանն այսօր ժամը 02:30 գրառում է կատարել Ֆեյսբուքում եւ տեղեկացրել է Ռուսաստանի նախագահ Վլադիմիր Պուտինի հետ ունեցած հեռախոսազրույցների մասին:
«Վերջին մեկ ժամվա ընթացքում երկու անգամ հեռախոսազրույց ունեցա Ռուսաստանի Դաշնության նախագահ Վլադիմիր Պուտինի հետ:
Քննարկման առանցքում էին Լաչինի միջանցքի բնակավայրերի, անհետ կորածների, որոնողական աշխատանքների, զոհվածների մարմինների, գերիների փոխանակման գործընթացի, խաղաղապահների տեղակայման եւ սահմանազատման, ինչպես նաեւ տարածաշրջանի տրանսպորտային կոմունիկացիաների ապաշրջափակման հետ կապված հարցեր:
Նման քննարկումներ պարբերաբար են տեղի ունենում, երբեմն օրը մի քանի անգամ: Այս քննարկումների մասին միշտ չէ, որ հաղորդագրություններ ենք տարածում, հաշվի առնելով դրանց աշխատանքային բնույթը եւ հաճախությունը», - գրել է Փաշինյանը:

Пашинян сообщил о телефонных разговорах с Путиным - Mediamax.am
Ереван /Медиамакс/. Премьер-министр Армении Никол Пашинян сделал сегодня в 02:30 часов запись в Фейсбуке, в которой проинформировал о телефонных разговорах с президентом России Владимиром Путиным.
«В течение последнего часа я провел два телефонных разговора с президентом Российской Федерации Владимиром Путиным. В центре обсуждений были вопросы населенных пунктов Лачинского коридора, пропавших без вести, поисковых работ, тел погибших, процесса обмена пленными, дислокации миротворцев, а также деблокации транспортных коммуникаций региона.
Подобные обсуждения проводятся регулярно, иногда – по несколько раз в день. Мы не не всегда распространяем официальные сообщения об этих обсуждениях, учитывая их рабочий характер и частоту», - написал Пашинян.