Փաշինյանը հայտնել է Պուտինի հետ հեռախոսազրույցների մասին - Mediamax.am
Երեւան: Մեդիամաքս: Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանն այսօր ժամը 02:30 գրառում է կատարել Ֆեյսբուքում եւ տեղեկացրել է Ռուսաստանի նախագահ Վլադիմիր Պուտինի հետ ունեցած հեռախոսազրույցների մասին:
«Վերջին մեկ ժամվա ընթացքում երկու անգամ հեռախոսազրույց ունեցա Ռուսաստանի Դաշնության նախագահ Վլադիմիր Պուտինի հետ:
Քննարկման առանցքում էին Լաչինի միջանցքի բնակավայրերի, անհետ կորածների, որոնողական աշխատանքների, զոհվածների մարմինների, գերիների փոխանակման գործընթացի, խաղաղապահների տեղակայման եւ սահմանազատման, ինչպես նաեւ տարածաշրջանի տրանսպորտային կոմունիկացիաների ապաշրջափակման հետ կապված հարցեր:
Նման քննարկումներ պարբերաբար են տեղի ունենում, երբեմն օրը մի քանի անգամ: Այս քննարկումների մասին միշտ չէ, որ հաղորդագրություններ ենք տարածում, հաշվի առնելով դրանց աշխատանքային բնույթը եւ հաճախությունը», - գրել է Փաշինյանը:

Pashinyan informs about conversations with Putin
Yerevan /Mediamax. Armenian Prime Minister Nikol Pashinyan has made a Facebook post at 02:30 last night, announcing he has held phone conversations with Russian President Vladimir Putin.
“Over the last hour, I have held two phone conversations with President of Russia Vladimir Putin. Our discussions focused on the issues of the settlements in Lachin corridor, missing persons, search operations, bodies of the dead, exchange of prisoners, deployment of peacekeepers, and the lifting of the blockade on transport communications in the region.
We hold such discussions regularly, sometimes several times a day. We do not always issue official statements about these conversations, given their working nature and frequency,” Pashinyan wrote.