Նախագահը՝ վարչապետին. Ձեր հաջողությունը մեր բոլորի հաջողությունն է - Mediamax.am
Երեւան: Մեդիամաքս: ՀՀ նորանշանակ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանն այսօր կարեւորել է նախագահի, վարչապետի, կառավարության, Ազգային ժողովի համագործակցությունը:
«Պետք է արձանագրել, որ անցած 8 ամիսների ընթացքում որոշակի պրակտիկա կուտակել ենք, բայց, այնուամենայնիվ, սա նոր իրավիճակ է, նոր ինստիտուցիոնալ հարաբերություններ են, եւ մենք պետք է կարողանանք այստեղ նույնպես այնպիսի ավանդույթներ ստեղծել, որոնք կերաշխավորեն իշխանությունների հստակ տարանջատումը, ժողովրդավարությունը, օրենքի գերակայությունը եւ, իհարկե, փոխզսպումների եւ հակակշիռների համակարգ»,- ասել է վարչապետը նախագահ Արմեն Սարգսյանի հետ հանդիպմանը:
Նիկոլ Փաշինյանի խոսքով՝ պետության կառավարելիության մակարդակը չպետք է նվազի:
«Հայաստանի Հանրապետության քաղաքացիները պետք է վստահ լինեն, որ իշխանություն ձեւավորելու իրենց իրավունքն այլեւս երբեք ոչ ոք իրենց ձեռքից ոչ միայն չի առնի, այլեւ նույնիսկ փորձ չի անի, նույնիսկ եթե այդպիսի փորձ անի, միանշանակ կձախողվի»,- ասել է կառավարության ղեկավարը:
Նախագահն էլ վստահություն է հայտնել, որ այս խոսքերը զուտ խոսքեր չեն, այլ խոսքեր, որոնց ոչ միայն հավատում է վարչապետը, այլեւ նվիրված է:
«Ձեր հաջողությունը մեր երկրի հաջողությունն է, մեր ժողովրդի, մեր բոլորի, նաեւ իմ հաջողությունն է»,- ասել է Արմեն Սարգսյանը:

Президент – премьеру: Ваш успех станет нашим общим успехом - Mediamax.am
Ереван/Медиамакс/. Новоназначенный премьер-министр Армении Никол Пашинян сегодня придал важность взаимному сотрудничеству президента, премьер-министра, правительства и Национального собрания.
«В течение прошедших 8 месяцев мы накопили определенную практику, но, тем не менее,  это новая ситуация, новые институциональные отношения. Мы должны суметь сформировать такие традиции, которые будут гарантировать четкое разделение власти, демократию, верховенство закона и, конечно же, систему сдержек и противовесов»,- отметил премьер-министр на встрече с президентом Арменом Саргсяном.
По словам Никола Пашиняна, уровень управляемости государства не должен снижаться.
«Граждане Республики Армения должны быть уверены, что их право на формирование власти отныне не только никто у них не отнимет, но и даже никто не попытается это сделать. Подобные попытки однозначно потерпят неудачу»,- заявил глава правительства.
Президент, в свою очередь, выразил уверенность, что это не просто слова, а слова, в которые верит и которым предан премьер-министр.
«Ваш успех – это успех нашей страны, нашего народа, всех нас. Это также и мой успех»,- заверил Армен Саргсян.