Նախագահը՝ վարչապետին. Ձեր հաջողությունը մեր բոլորի հաջողությունն է - Mediamax.am
Երեւան: Մեդիամաքս: ՀՀ նորանշանակ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանն այսօր կարեւորել է նախագահի, վարչապետի, կառավարության, Ազգային ժողովի համագործակցությունը:
«Պետք է արձանագրել, որ անցած 8 ամիսների ընթացքում որոշակի պրակտիկա կուտակել ենք, բայց, այնուամենայնիվ, սա նոր իրավիճակ է, նոր ինստիտուցիոնալ հարաբերություններ են, եւ մենք պետք է կարողանանք այստեղ նույնպես այնպիսի ավանդույթներ ստեղծել, որոնք կերաշխավորեն իշխանությունների հստակ տարանջատումը, ժողովրդավարությունը, օրենքի գերակայությունը եւ, իհարկե, փոխզսպումների եւ հակակշիռների համակարգ»,- ասել է վարչապետը նախագահ Արմեն Սարգսյանի հետ հանդիպմանը:
Նիկոլ Փաշինյանի խոսքով՝ պետության կառավարելիության մակարդակը չպետք է նվազի:
«Հայաստանի Հանրապետության քաղաքացիները պետք է վստահ լինեն, որ իշխանություն ձեւավորելու իրենց իրավունքն այլեւս երբեք ոչ ոք իրենց ձեռքից ոչ միայն չի առնի, այլեւ նույնիսկ փորձ չի անի, նույնիսկ եթե այդպիսի փորձ անի, միանշանակ կձախողվի»,- ասել է կառավարության ղեկավարը:
Նախագահն էլ վստահություն է հայտնել, որ այս խոսքերը զուտ խոսքեր չեն, այլ խոսքեր, որոնց ոչ միայն հավատում է վարչապետը, այլեւ նվիրված է:
«Ձեր հաջողությունը մեր երկրի հաջողությունն է, մեր ժողովրդի, մեր բոլորի, նաեւ իմ հաջողությունն է»,- ասել է Արմեն Սարգսյանը:

Armenia’s president to Prime Minister: Your success means our success - Mediamax.am
Yerevan /Mediamax/. Newly appointed Armenian Prime Minister Nikol Pashinyan has emphasized the importance of cooperation between the President, the Prime Minister, the government and the National Assembly.
“I’d like to note that we have had some experience in this kind of cooperation in the last 8 months. However, this is a new state of affairs, new institutional relations, so we should be able to create traditions that will guarantee clear division of powers, democracy, rule of law, and of course, a system of compromise and balance,” Pashinyan said at the meeting with Armenian President Armen Sarkissian.
According to the Prime Minister, the level of state governance should be maintained.
“The citizens of the Republic of Armenia have to be confident that never again they will be deprived of their right to choose their government, never again there will be an attempt at that, and whoever tries to take that right from them will certainly fail,” noted Pashinyan.
President Sarkissian expressed his confidence that Prime Minister Pashinyan’s words were not just words, but convictions for which Pashinyan has belief and devotion.
“Your success means the success of Armenia, our people, all of us, including me,” said President Sarkissian.