Սկսվում է հույսերի իրականացման փուլը, ասել է նախագահը - Mediamax.am
Երեւան: Մեդիամաքս: Հայաստանի նախագահ Արմեն Սարգսյանը, ելույթ ունենալով 7-րդ գումարման խորհրդարանի առաջին նստաշրջանին, հայտարարել է, որ նոր Ազգային ժողովի եւ կառավարության ձեւավորմամբ ավարտվում է քաղաքական փոփոխությունների առաջին փուլը։
«Սկսվում է հաջորդ՝ հույսերի եւ խոստումների իրականացման, հետեւողական, համառ եւ ամենօրյա աշխատանքի փուլը։ Հարգելի պատգամավորներ, դուք ստացել եք լայն հնարավորություններ կյանքի կոչելու թավշյա հեղափոխության գաղափարները եւ արդարացնելու հասարակության սպասելիքները՝ կերտելու նոր Հայաստան»,- ասել է Արմեն Սարգսյանը։
Նախագահը նշել է, որ իր համար Հայաստանը 21-րդ դարում ապրող եւ հաղթելու հնարավորություն ունեցող երկրի օրինակ է:
«Հայաստանը կարող է դառնալ երկրագնդի ամենապայծառ կետերից մեկը՝ նորարարական գաղափարների կիրառման, մշակույթի, գիտության տնտեսության եւ այլ ոլորտներում։ Սակայն այդ ուղին հեշտ չի լինելու»,- հայտարարել է Արմեն Սարգսյանը։

Пришло время реализации надежд, сказал президент - Mediamax.am
Ереван/Медиамакс/. Президент Армении Армен Саргсян, выступая сегодня на первом заседании парламента 7-го созыва, заявил, что с формированием нового Национального собрания и правительства завершается первый этап политических изменений.
«Начинается следующий этап –  реализации надежд, последовательной, упорной и ежедневной работы. Уважаемые депутаты, вы получили широкие возможности, чтобы воплотить в реальность идеи бархатной революции, оправдать ожидания общества, построить новую Армению»,- сказал Армен Саргсян.
Президент отметил, что для него Армения является примером страны, живущей в 21-м веке и имеющей возможность победить.
«Армения может стать одной из самых ярких точек Земли в сферах применения инновационных идей, культуры, науки, экономики и др. Однако этот путь будет нелегким»,- подчеркнул Армен Саргсян.