Կարապետյանը կարծում է, որ Կարապետյանը չպիտի առաջադրվի - Mediamax.am
Երեւան: Մեդիամաքս: ՀՀԿ խմբակցության պատգամավոր Կարեն Կարապետյանը կարծիք է հայտնել, որ «ստեղծված իրավիճակում ճիշտ չի լինի, որ ՀՀԿ-ն հանդես գա վարչապետի սեփական թեկնածուով»։
Կարեն Կարապետյանը «Տաշիր» ընկերությունների հիմնադիր Սամվել Կարապետյանի եղբայրն է, նախկինում է զբաղեցրել է ՀՀ նախագահ Սերժ Սարգսյանի աշխատակազմի ղեկավարի պաշտոնը:
«Նոր իրողությունների պայմաններում ՀՀԿ-ն չի կարողանա արդյունավետ կառավարել: Այսքան տարի  իշխում է ՀՀԿ-ն, եւ այդ տարիների հետեւանքն են նաեւ հասարակական ընդվզումները: Ինչ վերաբերում է վարչապետի պաշտոնակատար Կարեն Կարապետյանին, ում անունը շրջանառվում է որպես ՀՀԿ-ի կողմից հավանական թեկնածու, ապա նա շատ խելացի մարդ է, եւ կարծում եմ՝ իշխանության մնալու համար չի գնա հակասական դաշտում ընտրությունների: Եթե գնաց, ապա կսխալվի, եթե գնաց, ուրեմն այսքան տարի ես իրեն լավ չեմ ճանաչել», - ասել է պատգամավորը 1in.am-ին տված հարցազրույցում:
Խոսելով Սամվել Կարապետյանի դերակատարության մասին, պատգամավորն է ասել է.
«Սամվել Կարապետյանի մոտեցումները երբեք անձնավորված չեն եղել: Իր եւ մեր ընտանիքի համար առաջնայինը երկրի կայնությունն ու հավասարակշռությունն են: Այդպես եղել է միշտ, այդպես է հիմա, այդպես լինելու է այսուհետ եւս: Իսկ տարաբնույթ շահարկումները ներկայիս հուզական վիճակի արտացոլանքն են, որոնք ժամանակի ընթացքում կհանդարտվեն»:

Карен Карапетян против выдвижения Карена Карапетяна - Mediamax.am
Ереван /Медиамакс/. Депутат от фракции РПА Карен Карапетян выразил мнение, что «в сложившейся ситуации будет неправильным, если РПА выдвинет своего кандидата в премьер-министры».
Карен Карапетян - брат основателя группы компаний «Ташир» Самвела Карапетяна. Ранее он занимал пост руководителя аппарата президента Армении Сержа Саргсяна.
«В условиях новых реалий РПА не сможет эффективно управлять. РПА правила много лет, и общественные протесты явлюятся ответом на это правление. Что касается и.о. премьер-министра Карена Карапетяна, чье имя упоминается в качестве вероятного кандидата от РПА, то он очень умный человек, и думаю, что не пойдет на выборы в противоречивом поле ради того, чтобы остаться у власти. Если пойдет, то ошибется, если пойдет, значит, окажется, что я его плохо знаю», - заявил депутат в интервью 1in.am.
Говоря о роли Самвела Карапетяна, депутат заявил:
«Подходы Самвела Карапетяна никогда не были персонифицированными. Для него и для нашей семьи первоочередным являются стабильность и сбалансированность страны. Так было всегда, так есть сейчас и так будет в будущем. А различного рода спекуляции являются отражением нынешнего эмоционального состояния и со временем затихнут».