Փաշինյան. Պատրաստ եմ քննարկել Սարգսյանի հեռացման պայմանները - Mediamax.am
Երեւան: Մեդիամաքս: Նիկոլ Փաշինյանն այսօր մեկնաբանել է իրեն ուղղված վարչապետ Սերժ Սարգսյանի կոչը՝ «անհապաղ քաղաքական երկխոսության եւ բանակցությունների սեղանի շուրջ նստելու մասին»:
Նա ասել է, որ պատրաստ է քննարկել Սերժ Սարգսյանի հեռացման պայմանները:
«Երեկ ասել եմ, որ մենք վրեժխնդրություն չենք ուզում եւ ցանկանում ենք, որ իշխանության փոխանցումը ժողովրդին լինի անցնցում: Ես էլ եմ կարծում, որ կարող են լինել անդառնալի կորուստներ ու Սերժ Սարգսյանին կոչ եմ անում անհապաղ ընդունել մեր բոլոր պայմանները»,- ասել է Նիկոլ Փաշինյանը:
«Ես շփման համար փակ չեմ, բայց քննարկման թեման կարող են լինել Սերժ Սարգսյանի հեռացման պայմանները», - նշել է պատգամավորը:

Ереван/Медиамакс/. Депутат парламента Никол Пашинян прокомментировал сегодня призыв премьер-министра Сержа Саргсяна «начать немедленный политический диалог и сесть за стол переговоров».
Он заявил, что готов обсуждать условия отставки Сержа Саргсяна.
«Я еще вчера сказал, что мы не жаждем возмездия и хотим, чтобы переход власти к народу прошел без потрясений. Я также считаю, что могут быть невосполнимые потери и призываю Сержа Саргсяна немедленно принять все наши условия»,- отметил Никол Пашинян.
«Я не закрыт для диалога, но его темой могут стать условия отставки Сержа Саргсяна», - отметил депутат.