Դավիթ Տոնոյանը նշանակվել է արտակարգ իրավիճակների նախարար - Mediamax.am
Երեւան: Մեդիամաքս: ՀՀ նախագահ Սերժ Սարգսյանն այսօր հրամանագիր է ստորագրել է Դավիթ Տոնոյանին ՀՀ պաշտպանության նախարարի առաջին տեղակալի պաշտոնից ազատելու մասին:
Նախագահի մեկ այլ հրամանագրով Դավիթ Տոնոյանը նշանակվել է արտակարգ իրավիճակների նախարար:
Դավիթ Տոնոյանը ծնվել է 1967թ. դեկտեմբերի 27-ին:
1991թ. ավարտել է Երեւանի պետական համալսարանի երկրաբանական ֆակուլտետը, 1997թ.՝ Ռուսաստանի Դաշնության ռազմադիվանագիտական ակադեմիան:
1992-1994 թթ.  ծառայել է ՀՀ ՆԳՆ Կազմակերպված հանցավորության դեմ պայքարի գլխավոր վարչությունում, 1994թ. զինվորական ծառայության է անցել ՀՀ ՊՆ ռազմական ոստիկանության վարչությունում՝ որպես բաժնի պետ։
1997թ. ծառայության է անցել ՀՀ ՊՆ-ում՝ որպես սպառազինության վարչության սպա։
1998-2004 թթ. ծառայել է ՆԱՏՕ-ի գործողությունների դաշնակցային հրամանատարության շտաբին կից՝ տարբեր պաշտոններում։
2004-2007 թթ. եղել է ՆԱՏՕ-ում ՀՀ ԶՈՒ ներկայացուցիչ։
2007-2008 թթ. զբաղեցրել է ՀՀ ՊՆ միջազգային ռազմական համագործակցության եւ պաշտպանական ծրագրերի վարչության պետի պաշտոնը:

Давид Тоноян возглавил МЧС Армении - Mediamax.am
Ереван/Медиамакс/. Президент Армении Серж Саргсян подписал сегодня указ об освобождении Давида Тонояна с поста первого заместителя министра обороны.
Другим указом президента Тоноян назначен министром по чрезвычайным ситуациям.
Давид Тоноян родился 27 декабря 1967 года.
В 1991 году окончил Факультет геологии Ереванского государственного университета, а в 1997 – Военно-дипломатическую академию Российской Федерации.
В 1992-1994 гг. служил в Главном управлении МВД по борьбе с организованной преступностью, в 1994 г. перешел на военную службу в Управление военной полиции минобороны Армении в качестве начальника отдела.
В 1997г. начал службу в Управлении вооружения МО.
В 1998-2004 гг. занимал разные должности при штабе Союзного командования операций НАТО.
В 2004-2007 гг. был представителем ВС Армении в НАТО.
В 2007-2008гг. занимал должность начальника Управления международного военного сотрудничества и оборонных программ минобороны Армении.